1. Zbytečnej stres. Co je to cvičení? Musím chodit na přednášku? Co budu dělat s těma dvěma volnejma hodinama v rozvrhu? Omluví mi absenci na semináři, když ležím na JIPce?
 2. Hafo nových lidí. A tím nemyslíme jenom lidi, co znáte ze seznamováku (pokud jste tam byli; pokud ne, máte to o to horší), ale další bambilion novejch tváří, na který si budete muset nějakou chvíli zvykat.
 3. Ztrácení po celý škole. Budova A, budova B, hafo čísel, hafo dveří. Zkombinujte tyhle hrůzy s nedostatkem orientačního smyslu a buďte si jistí, že prvních pár dní neprožijete s pocitem prváka, ale s pocitem bezradnýho prvňáka.
 4. Nefunkční školní WiFi. Na zápise vám naslibujou bezproblémový připojení, ale první problém přijde s prvním přihlášením do sítě. Holt nás na ty vejšky chodí tak moc, že nás místní routery neutáhnou.
 5. Minimálně jeden hrozně cool kantor, kterej si s vámi hned potyká. Takoví jsou nejlepší. Povětšinou to bejvaj doktorandi mužskýho pohlaví, který si ještě nestačili připustit, že prostě stárnou.
 6. Minimálně jeden hrozně příšernej kantor, jehož předmět je ale sakra důležitej. A on to dobře ví. A v trápení prváků se vyžívá ze všeho nejvíc.    
 7. Pár známejch tváří ze střední. V lepším případě jsou to lidi, se kterýma jste měli fajn vztahy, v horším případě třeba vaši ex.
 8. Výluka MHD. Pač na Murphyho zákony je na rozdíl od MHD zkrátka spoleh.  
 9. Pořádně divoká párty. Většinou je touhle první pořádně velkou párty samotnej seznamovák, ale občas se vydaří i pasování prváků.
 10. Párty, o který se říká, že bude pořádně divoká, ale nakonec je vážně dost lame. Což je občas právě pasování. Starší pařej a vy, pokud nejste párty šelmy, sedíte na zadku v koutě, zostuzení třeba procházením obřím zpodobněním vagíny.
 11. Parta vystajlovaných bitchin, které se ale nakonec jeví jako dost jednoduché bytosti. Na přijímačky trénovaly jako mourovatý a v záloze měly nejednu soukromou školu. A i když jsou občas některý fajn, povětšinou fungujou na principu roztleskávaček z americkejch high school komedií.
 12. Minimálně jedna přednáška nebo seminář, který vám připomenou útrpný léta na střední. Vybrali jste si obor s tím, že se vyhnete třeba matice, ale nepodívali jste se pořádně na povinný předměty? Well, vítejte v pekle.
 13. Spousty anglických textů, který musíte přelouskat do druhýho dne. Jestli vám někdo někdy tvrdil, že škola, kterou jste si vybrali, je brnkačka, dejte mu přečíst všechny vaše anglický skripta, ať má na chvíli hlavu v pejru taky někdo jinej.
 14. Zaspání a pozdní příchod na přednášku. Ideálně první nebo druhej den. A úplně ideálně na tu důležitou hodinu toho příšernýho kantora, ať má záminku vás nenávidět už jen za to, že jste otevřeli dveře.
 15. Problémy se zápisem předmětů. Speciálně pokud se hlásíte na práva. Tam je boj o předměty snad ještě důležitější než boj o vlastní život.
 16. A ve chvíli, kdy se aklimatizujete, přichází zkouškový. Ale to už je zas jiná kapitola.