Řidič nasraný

Živočišný druh, co má nervy i pěsti z ocele. Když je potřeba, všechno s nima hladce vyřídí.

Brit ožralý

Cizinec se silným ostrovním akcentem, navlečený v nějakém originálním plyšovém mundúru, pravidelně obklopený partičkou podobně oděných kámošů. Nejhlučnější endemit ve vagonu.

Zvraceč naboty

Vyskytuje se v řadě specifických čeledí: Zvraceč zakrk, naklín, zvokýnka, dokabelky. Nepříliš oblíbený živočich, charakteristický nepříjemným zápachem v okruhu nejméně třiceti sedadel.

Chrnič tvrdý

Nešťastník se slinou u huby, co to neprozřetelně zalomil a teď už s ním nehne ani halekající Brit ožralý. Pokud se náhodou nepotká se Zvracečem zakrk, probudí se v depu a bude si muset zavolat taxíka.

Bezďák zapáchající

Exemplář, kolem kterého se tvoří stejné no-go zóny jako kolem Zvraceče naboty. Často dokáže vyklidit celou tramvaj. Ale nic, s čím by si Řidič nasraný neporadil.

Páreček nestydatý

Zpravidla mláďata, kterým z apanáže nezbylo na to, aby se mohla osahávat na zadních sedadlech taxíku – tak si střihnou předehru na plastové židličce v MHD.

Komentátor líznutý nevtipný

Machistický tvor, kterého množství alkoholu inspirovalo k hlučnému komentování všeho v okruhu jeho zorného pole.

Kapsář nenápadný

Vykutálený živočich, který využívá všeobecného zmatku, aby vylovil to, co cestující nestačili propít v barech.

Chudinka nezadaná

Homo sapiens s podezřele rozmazanýma očima, kterýma nenápadně pokukuje po Komentátorovi líznutém nevtipném a pevně doufá, že ji doprovodí z tramvaje na kolej.

Zoufalec nadržený

Nesměle pokukuje po Chudince nezadané a přitom fantazíruje, že skončí jako Páreček nestydatý.

Revizor neúprosný

Vysoce obávaný druh, bohužel pravidelně se vyskytující v každém druhém voze.

Cizinec zmatený

Organismus, který pobíhá po Lazarské sem a tam a zoufale sbírá odvahu zeptat se, do jakého vozu nastoupit.

Zbytek fiRemněvečírkový trojčlenný

Tvrdé jádro libovolného kanclu, kterému nestačil firemní večírek, a tak pokračuje upevňovat kolegiální vztahy někam do nonstopáče na té Lazarské.

Laňka opugetovaná

Rudolící dívka se zasněným úsměvem a růžemi v náruči. Brzy se možná bude vyskytovat jako Páreček nestydatý, ale ještě nedospěla do patřičné vývojové fáze (až na třetím rande).

Netopýr nadraný

Celkem rozšířená čeleď, která se kodrcá v počtu desítek exemplářů v každé noční tramvaji.

Střízlivec obecný

Znechucený jedinec, který si jako jediný před nástupem nepřihnul, pročež plně vnímá všechny pachy, rozhovory a nepřístojné tělesné blízkosti, které jsou ostatním úplně putna.