1. Když dojdete pozdě na dílnu, protože jste museli jít ráno na úřad, všichni to pochopí. Když přijdete pozdě do kanclu, protože jste měli doma řemeslníka, jste za blbce.

2. Když dovalíte na byt, protože nějakýmu podnikateli nefunguje hajzlík, kdo je tady pán, najednou, ha?

3. Děláte manuální práci a je to na vašem těle vidět. Takže když potřebuje nějaká manželka od majitele autoservisu prošťouchnout trubky, obrátí se na vás. 

4. Ve chvíli, kdy právník skládá státnice, aby mohl vyřizovat oficiální stížnosti v korporátu, vy už máte  splacenou hypotéku.

5. Kšefty můžete shánět i v hospodě. Ale kdy jste naposledy v knajpě slyšeli: „Hele neznáte někdo šikovnýho personalistu?“

6. Zákazník pro vás často připraví i jídlo a basu piv. V kanclu je barel s vodou. 

7. Nemusíte se škrtit celej den v kravatě. 

8. Benzín a strojní olej voní. Levný osvěžovač vzduchu od produkčního oddělení ne.

9. Na dílně se párek s hořčicí či utopenec snese. V kanclu se snese tak maximálně cézar salát.

10. Do svěráku si můžete strčit pivko, zatímco máte něco jinýho na práci. Na ouřadě si můžete jenom strčit kelímek s kafem do cédéromky. Nebo evian do pr…

11. Nehledě na to, že cédéromky už ani nejsou, tak co děláte.

12. V dílně se dá na stěnu pověsit nahá žena. V kanclu se dá na stěnu pověsit motivační plakát o tom, že není žádné JÁ ve slově TÝM.

13. Když montujete motory, dá se k tomu pustit Rammstein. Když vyplňujete  formuláře, hraje buď Frekvence 1, nebo rádio Blaník.

14. Mezi muži na dílně se velmi snadno vyprofiluje jasný politický i sociální světonázor.

15. Končíte v práci ve tři, takže se stihnete věnovat i koníčkům a ženě. Kdežto kancelářské krysy nestihnou ani jedno.

16. Máte chlapský úrazy jako natažení svalů nebo uříznuté prsty. Lidi z kanceláří se maximálně můžou říznout o papír nebo dostat karpální tunely.

17. Máte nářadí. Nářadí je nejvíc.