1. Československo je značka. Může se vám to nelíbit, můžete se vztekat, jak chcete, ale stejně nakonec rezignujete. Holt nás všude znají takhle. A funguje to.
 2. Rozuměli bychom si. Nezpochybnitelně. I přes všechny vokáně a všelicos. A možná bychom tady u nás rádi o chlup častěji slýchali všechny krásy slovenštiny.
 3. Slováci jsou z hornatých krajů a proto mají víc kyslíku v krvi. Čili víc křičí, smějí se a tančí. Zkrátka by s nimi bylo veselo.
 4. A platí to i o holkách. Ty naše mají totiž při vší kráse vedle těch slovenských tak trochu psí čumáky.
 5. V každém případě, Čechoslovenky by rozhodně byly nejhezčí na světě.
 6. Slušelo by nám to spolu. Už jen kvůli těm holkám. Ale třeba by se i čeští chlapci leccos přiučili od slovenských chalanů. I naše slečny totiž přiznávají, že co se týče módy, nedá se to srovnávat…
 7. My máme slivovičku, oni borovičku. My dáme do placu olomoucký syrečky, bratia tresku v majonéze. No nechutnalo by nám společně? Ale jistě že chutnalo.
 8. Hudbu bychom dělali společnou a pěknou. A k tomu Pohoda. Zkrátka by nám to ladilo.
 9. Kromě Jágra a Heyrovskýho bychom se mohli chlubit taky vynálezem vrtulníku nebo Andy Warholem. Prostě víc hlav víc ví. Nebo tak nějak.
 10. My máme kopce, společně bychom měli hory. A na tu největší by nevedla lanovka a nemohli by nám její špičku ukrást Poláci.
 11. Moře bychom sice neměli ani dohromady, zato bychom měli Dunaj. A to je panečku řeka. Ta šířka. A ten proud. A vede pěkně přímo až do moře.
 12. A ty sporty. Umíte si to představit? V hokeji mistři světa na doživotí a ten fotbálek, jakej by se hrál s Hamšíkem a spol. No jeje, to by byly medailové žně.
 13. Hymna by měla koule. Jen si to přiznejme, bory šumící po skalinách je trochu utahanej. Když ovšem začnou divo bít hromy, hned je to jiná písnička. Dohromady by to skvěle pasovalo.
 14. No a kdybychom se od bratrů přiučili trochu té národní hrdosti, rozhodně by to nebylo na škodu.
 15. A když už by bylo u té hrdosti, neškodila by ani malá lekce z vášně, pohostinnosti, štědrosti a velkorysosti…
 16. Byli bychom páni. Malí, ale rozhodně větší, než teď. Inu upřímně, v takových rozlohách, jako jsme teď, jsme v Evropě oba také isté hovno…
 17. Bylo by nás víc. Což je fajn, když je člověk v průseru. Rozhodně mnohem lepší, než když je na všechno sám. A pět milionů už je nějaká síla.

 

Na druhou stranu, lepší mít dobrýho souseda s kterým se obejmete, než žárlivýho bráchu v baráku, že jo. Ale takhle teoreticky to vypadá dobře.