Ať chceme, nebo ne, holt si musíme přiznat, že jsou lidi, co nás mají v hrsti. A nemusí to být jen vaše neurotická máti, které odkýváte cokoliv. O koho jde?

Pojišťováci

Jakmile spatříte týpka ve špatně padnoucím saku, co trochu páchne potem, začnou se vám hlavou honit katastrofické scénáře. Vykradou vás? Vyhoříte? Nebo rovnou umřete? Abyste se z toho strachy nepodělali, tak se aspoň strachy pojistíte.

Věštkyně a jasnovidci

Tihle lidi mají dar, že vědí, co nás čeká. Řeknou vám, že váš osud je po boku tmavovlasého muže, a vám to nedá spát a hlodá v hlavě tak dlouho, než svého blonďáka pošlete k šípku.

Policajti

Uniforma holt dělá autoritu. A všichni jsme někdy blbě parkovali, šli na červenou nebo aspoň veřejně močili. Suma vašich prohřešků vám proletí hlavou vždycky, když švestku v uniformě jen koutkem oka zahlédnete.

Helpdesk

Lidi, kterým voláte na helpdesk o radu, z vás dokážou během pár minut vyždímat i poslední kapky naděje na to, že váš problém vyřešíte. Pětkrát vás přepojí, dlouhé minuty vás nechají poslouchat vlezlou melodii a pak řeknou, že stejně musíte přijít osobně.

Doktoři

Co řekne doktor, je svaté. A kdyby vám tvrdil, že na tu bradavici na patě jsou nejlepší antibiotika zapíjená koňskou močí, prostě to uděláte. Proč? Protože to doktor říkal, tak to musí být pravda!

Taxikáři

Jak za vámi zapadnou dveře, jste zcela v jeho moci. Váš zadek proveze tou spolehlivě nejdelší cestou za zvuků Kabátů řvoucích z rádia a vzduch zahustí dýmem ze startek. A jen zkuste ceknout, že znáte zkratku!

dámy ze studijního

Úspěšnost vysokoškolského snažení se chtě nechtě odvíjí od toho, na jakou bábu ze studijního narazíte. A jakmile si z ní uděláte nepřítele, pište si, že budete muset bojovat. A prohrajete. Panč jednou prostě budete potřebovat pomoc…

Exekutoři

Ztělesněné zlo. Jde v podstatě o zvětšenou verzi toho hajzlíka, co vám bral věci ve školce. Jenže teď je u vás v bytě. A on zase jde po těch nejlepších hračkách. Parchant!

Kdokoliv s kamerou

Buď vám štáb zkontroluje vodní kámen v záchodě nebo se vás zeptají, kdy byla bitva na Bílé hoře. Tak jako tak budete před národem za šmudlu nebo za idiota.

Řemeslníci

Je to člověk od fochu. Ví co dělá, nebo se tak aspoň tváří. Než vám namontuje poličku, odře zeď, přesekne elektriku, urve nádržku na záchodě a vypije všechny lahváče. A vy mu pak ještě musíte s vděčností zacálovat. A najít si jiného na spravení těch rozvodů.

Matky

Je v podstatě úplně jedno, jestli jste syn, dcera, mámánek nebo rebelující fracek, máma vás dycinky bude držet za kulky. A diktovat. A vy se budete podřizovat. Protože to je prostě máma. Nakonec v podstatě dorostete do její podoby. Nebo si vezmete někoho jako je ona.

Tchyně

Takové horší varianty matek. Už jen proto, že si je nevybíráte. V každém případě, matku alespoň můžete poslat do háje a nic moc extra se nestane. Pokud si to ale rozlijete u tchyně, všechno se to dvojnásobí i na partnerské úrovni, a to už je prostě moc.

bejvalky

Jednou jste se jich sice zbavily, myslíte si, že jsou ukryté někde hluboko pod emoční krustou, jenže ony se vrací jako bumerang. V podobě zapomenutých kalhotek, historek, společných psů nebo opileckých dejavu.

Vrátný

Klíčová postava v jakémkoliv baráku sedí z principu na recepci. Je úplně putna, jaký jsou důvody, proč do baráku jdete nebo co tam nesete, jakmile nepadnete do oka vrátnýmu, tak vás prostě nepustí. Tečka.

Celebrity

Slavní lidi mají zvláštní moc, že se v jejich společnosti chováte jako idioti. Většinou ztratíte sebeúctu a snažíte se je rádoby nenápadně blejsknout na mobil nebo na ně rovnou hystericky pořváváte: „Sámere, miluju tě!“

Váš šéf

Jestli vás někdo pořádně drží za koule (ať už je máte opravdové, nebo jen metaforické), je to váš boss. Má moc nad vaším časem, penězi i vaší sebeúctou.