mladší nebo starší

Jako mládě máte prima výchozí pozici. Rodiče vás mají mnohem radši, navíc můžete všechno svést na sourozence, co vás měl hlídat. Starší má zase k dispozici sílu, lstivost a zkušenosti.


Simulujte

Jako fotbalisti. Když rodiče uvěří, že jste oběť, odnese to ten druhý dvakrát.


Hecujte

A pak je nechte, ať si do toho potoka skočí sami. Až přijdou s brekem domu, dostanou ještě jednou, ať mají proč. Nejspíš u toho padne věta: “A kdyby ti řek, ať skočíš z okna, tak skočíš?” Vy jste v klidu. Zen.


Provokujte

Pokud to povede k agresi namířené proti vám, vyjdete z toho jako mučeník a máte vyhráno.


Alergie

Nemůže bráška nebo sestřička lepeček? Ten koláček si vychutnejte. Každé soustíčko. Jakmile máte něco, co oni nesmí, co mají zakázáno, po čem touží… dejte jim o tom vědět.


Dětský fotky

A historky. Spolužáky a potenciální partnery vašeho sourozence určitě zaujme dokumentárně drsný snímek z toho nešťastného přebalování, nebo story s rodinným názvem Když se zamiluje kozel.


Čistá agrese

A teror. Vynuťte si slib mlčenlivosti pod pohrůžkou eskalace násilí. Dokud vás nepřepere, je to účinné jako svině.


Zabíjejte hračky

Méďa náhodou spadne ze schodů. Barbie usne a utopí se v umyvadle. To se může stát. Možností jsou tisíce, hlavně u těch mladších je efekt zaručený. Těm starším nenápadně poškozujte oblíbené předměty. Prostě zabíjejte hračky.


Starý dobrý přivazování

K židli, k topení, neutahovat, ale pořádně. Odvázat těsně před příchodem rodičů. Doma najdou běsnící monstrum. A vás, nevinné, v ohrožení.


Strašte

Černá ruka, čarodějnice, chlápek od vedle, co v noci vyžírá dětem střeva. Poznamenejte je na celej život. To zabere vždycky.


Ztraťte se

Dokonalé řešení, ať jste mladší, nebo starší.


Posměch

Jsou tlustí? Hubení? Jsou normální? Všechno tohle a mnohem víc může být terčem vašeho smrtícího posměchu.


Předstírejte smrt

U mladších lekavých sourozenců tím vyvoláte prudké emoční reakce. Někdy i smrt. Nikdo vám nikdy nic nedokáže.


Zamkněte je

Třeba v koupelně. Tam aspoň můžou čurat do vany. A když nebudou sekat dobrotu, příště se jim taky můžou zabouchnout dveře na balkon. To je hned.


Směna je život

Tenhle kámen je meteorit a když mi dáš svý auto na ovládání, pučim ti ho na celej den.


Ignorace

Pro sourozence největší zlo. Tejden si to budou pochvalovat. Za měsíc znejistí. Ale po letech vyměknou i ti největší tvrďáci.