Slunce

Sluníčko je zdroj tepla, života a tak vůbec. Jenže vás nemilosrdně spálí. A když se výjimečně napatláte vysokým faktorem, vypálí vám aspoň trapně ramínka od podprsenky. A to ani nemluvíme o pihách.

Vítr

Mužům vítr tak akorát rozlejvá pivo v zahradních restauracích. Jenže ženám převrací slunečníky s z elaborovaného účesu vytvoří vrabčí hnízdo než řeknete větrolam.

Gravitace

Na ženské tělo působí ženská přitažlivost obzvláště, když si vyrazí na jehlách. A zároveň má devastující účinky na jejich poprsí. V ženském světě platí rovnice, že opak gravitace = silikon.

Plavky

Průměrná žena stráví za celý rok v tomto oděvu okolo 20 hodin. Kvůli těmto 1 200 minutám ale tráví měsíce funěním ve fitku a žvýkáním dietních rýžových placiček. No řekněte, je to fér?

Slzy

Je úplně jedno, jestli žena brečí štěstím, ze smutku, z radosti, ze vzteku anebo z nějakého nesrozumitelného holčičího důvodu. Výsledek je vždycky stejný, černé potoky řasenky co vám natečou až do výstřihu.

Kočičí hlavy

Jestli jste někdy v podpatcích přecházely křivolakou ulici, znáte ten pocit, že to nevydláždili kamením, ale zlem. Vlastně se divíme, že chůzi v podpatcích po kočičích hlavách nikdy nezařadil mezi disciplíny v Pevnosti Boyard.

Čokoláda

Nekonečné odpírání. Každá tabulka by na sobě měla mít varování: „Pozor! Celulitida v celofánu!“

Chlupy

Vždycky se objeví tam, kde je nejmíň čekáte. Prakticky nemůžete opustit příbytek na víc než tři dny bez žiletky a pixle holicího krému.

Silonky

Za pořádné punčošky vypláznete vždycky aspoň kilo a jen si je oblečete, už po vás hážou oko. Stačí tříska ze židle, suchý zip anebo se na ně jen křivě podívat. A to nemluvíme o sjíždění sedu někam ke kolenům.

Alkohol

Nic vám neroztáhne nohy od sebe tak rychle a efektivně. Takže se s tím musí opatrně. Když pijete moc, jste za alkačku, když málo, zase s vámi není sranda…

Menstruace

Křeče, bolesti, krev a plačtivé nálady v jednom balení. Každý měsíc. Pravidelně. Za co?! Proboha, za co?

Jídlo

Furt abyste si hlídaly, co a kolik sežrat a co a kolik nesežrat. A víc věcí je vždycky v kolonce nesežrat. A když už se rozhodnete jednou zhřešit chlebíčkem nebo čokodortem, to si pište, že si to vykydnete na svoje krásné šatičky.

Čůrání

Malé strany jsou úplně v pořádku. Pokud se tedy nedějí durch. A především v těch nejnevhodnějších situacích. Ona žena je totiž vlastně taková koroptvička.

Kvasinky

Chleba, pivko a víno. Tam jsou kvasinky super. A tam by taky měly zůstat. Leč osud to vymyslel jinak. Sviňák.

Šminky

Make-up je dobrý sluha, ale zlý pán, o tom žádná. To peklo, když se vám pečlivě vyvedená fasáda začne na večírku při tom všem tancování nenápadně roztékat.

Zrcadla

Jsou upřímná a ukazují nás takový, jaký jsme. Bohužel i po ránu.

Jiné ženy

Největším nepřítelem ženy jsou jiné samice. Obzvláště ty hubenější, krásnější a hlavně současné přítelkyně vašich bývalých.