1. Poslední dvě zkoušky na fakultě jste neudělali a ke státnicím nejdete. (Když bude nejhůř, nakecáte vašim, že se vám státnice nepovedly, protože se blbě vyspal předseda komise.)

2. Váš partner se s vámi rozešel, protože jste moc pili a nic pořádného nedělali. (Podle vaší verze to moc neklapalo a rozhodnutí samozřejmě přišlo z vaší strany.)

3. Zapomněli jste na máminy narozeniny, ale dozvěděli jste se o nich od ségry, takže jste přinesli první věc, co vám přišla pod ruku. (Většinou použitou kosmetiku, orvanou kytku ze zahrady nebo levnou čokoládu.)

4. Babičce a dědovi už jste nezavolali asi půl roku. (Bydlí na konci světa, nikdy jste si moc nerozuměli a kapesné z nich taky nekápne.)

5. Měli jste víc sexuálních partnerů, než dokážete spočítat. (Počkej, odkud znáš tu Lenku od Vejvodů?)

6. Pamatujete, jak jste jeli s kámošema na technofestival? A co se tam všechno dělo? (Byli jste u kamarádovy babičky na venkově.)

7. Váš účet je dávno vybílený kvůli pravidelným návštěvám občerstvovacích zařízení a zbytečnostem z netu, které jste nutně potřebovali. Kontokorent to samozřejmě jistí. (Slovo složenka je naprosté tabu.)

8.V práci platíte za nulu. V kanclu o vás zakopávají a zadávají vám odpadní úkoly pro nejhulvátštější klienty. Doma vás ale považují za vrcholového manažera. (Proč jim kazit radost, že?)

9. To šeredně škrábnuté auto vašeho táty? Za to může chlap, kterého jste včera viděli sprostě odjíždět z parkoviště před vaším domem. (Když dojde na bouračku, radši utečte ze země.)

10. Kouříte už od čtrnácti. Kašel při nedělním obědě ale vysvětlujete nachlazením. (To, že jste nachlazení celoročně, vysvětlíte slabou imunitou.)

11. Upomínky z knihovny se množí jak houby po dešti, jenže vám se s těmi knížkami dneska fakt nechce. Zase. Času bude dost až do doby, kdy se pokuta vyšplhá na Mars.  (Upomínky házíte rovnou do kotle, aby vám je nikdo nenašel náhodou v koši.)

12. Už tři roky jste nebyli u doktora, přestože vám občas není dobře. (Pro maminku si vymyslíte i tři lékařská vyšetření do měsíce.)

13. Na místech mimo dosah rodičovských sonarů máte tetování. (Pokud už si téhle známky rebelie všimnou, nakecejte jim, že je to hena.)

14.Váš partner je z ciziny a vy se za ním chcete přestěhovat. (Řeknete jim to těsně před svatbou, to budou rozněžnělí a nějak se s tím vyrovnají.)

15. Většinu jejich dárků jste nikdy nezužitkovali. Cédéčka už nefrčí, knížky si radši vybíráte sami, levné parfémy jsou horší než žádné a o oblečení radši nemluvit. (Ježiš děkuju, mami, to je boží dárek.)

16. Ten kabát, co nosíte, stál bůra a ve skříni máte ještě jeden s jiným vzorem. (Kupujete přeci hadříky ve slevách.)

17. Po dětech netoužíte, nejste rodinný typ. (Povídejte to někomu, kdo vás vytlačil z dělohy a těší se na plody své práce v podobě vnoučat.)

Všechno, co řeknete, může být použito proti vám. Tak držte klapačku a bude dobře.