Nic se neděje

Samozřejmě, že se něco děje. Pravděpodobně dokonce úplně všechno. A pokud nejste dostatečně důvtipný, abyste to věděli hned, zasloužíte trest mlčením a odříkáním. Nic je prostě vždycky něco.

Vážně nic

Pokud ani na druhý pokus nevíte, kde je problém a máte tu drzost se zeptat ještě jednou, trest bude mnohem delší a tvrdší. V téhle fázi už vás od hádky nezachrání ani absolutní kapitulační kompromis.

Fajn

Obvyklé zakončení jakékoliv hádky. Žena tím dává najevo, že má bez ohledu na pádnost argumentů bez tak pravdu, nicméně další pokračování debat s idiotem je zbytečné.

Hezky se bav

Jasně, vyraž si s kamarádama na drink, ale domů přijdeš střízlivej, vyvoněnej a jako ze škatulky, jinak máš zejtra peklo. Rozumíme si?

Jak myslíš

Tahle dvě slova v překladu doslova říkají: “Řítíš se do pěknýho průseru! Ale nechám tě, ať na to přijdeš sám. A až budeš žrát prach a potit krev, až ti bude nejhůř… pak si tě teprve podám!” Nebude lepší to nakonec nedělat?

Kdo je … ?

Tohle jméno žena zachytila na radaru víc než jednou, a ten tón jakým jste to jméno řekli, ten tón! Je úplně jedno, jestli to je kolegyně, trenérka jógy, nebo učitelka z dětství. Prostě se o ní už nezmiňujte. A (možná) bude klid.

Řekni mi, upřímně…

Bacha, vstupujete na tenký led. Neodhadnete-li očekávanou odpověď, jste v průšvihu. Když budete lhát, tak to pozná a pravdu slyšet nechce. Tady se v podstatě nedá zvítězit. Leda že by se vám chtělo dost kadit.

Minutka

Tak spíš půlhodinka. Minutka je jenom taková léčka. Jakoby.

Potřebujeme

Já bych potřebovala.

Ano

Ne.

Ne

Ne.

Možná

Ne.

Jasně, odpočívej

Nezodpovědný nedělní povalování budete mít na talíři ještě dlouho. Protože kdo za váš všechno odmaká? No? Ach, my chlapi jsme fakt líný a sebestředný čuňata.

Však sám nejlíp víš, co děláš

To není podpora. To se jen žena zříká zodpovědnosti za budoucí problémy. A jakože budou, poněvadž výsledek bude vždycky mizernej. A pak přijde, „Já jsem ti to přeci říkala.“

Maminka řikala…

A s maminkou se nepolemizuje. To by totiž mohlo znamenat, že ji možná ani nemáš rád. A když nemáš rád matku, jak bys mohl mít rád dceru.

Máš pravdu

A bude vás to mrzet. Příště si radši přisednete jazyk, než něco plácnout. Takovej Jan Hus za svoji pravdu shořel. V partnerství pravda neexistuje.

Posloucháš mě?

Každá rada těžká, filtrovat se nevyplácí, jenže co dělat, když je každá odpověď špatná…