1. Na zimu by měl bejt člověk pořádně najezenej. Kdo ví, jak dlouho bude trvat. A když přijde třeba neúroda a hladomor, tlustý budou hubený a hubený studený. Tak si vyberte.

 2. Když sebou fláknete na zamrzlý kapří krvi, spadnete do měkkýho a nezlomíte si nohu v krčku. Ani krček v noze.

 3. Pod zimním oblečením každý faldík hravě schováte, takže ani vlastní není třeba něco řešit.

 4. Zatímco hubeňouři klepou kosu, vy jste pěkně v teplíčku. Sádlo hřeje.

 5. Na sjezdovce nebo na kluzišti se vám trochu té váhy navíc bude hodit. Jednak budete mít rychlost. A všichni vám radši uhnou. A když neuhnou, prorazíte!

 6. na vleku budete jezdit většinou sami, protože pro toho druhého tam nebude místo. Takže máte božskej klídek a pohodičku.


 7. Pokud by se s vámi náhodou protrhl led, neutopíte se, poněvadž pneumatika vás báječně nadnáší.

 8. Budete hezky měkkoučký na mazlení. Ňuf.


 9. Máte prima schovku na spoustu tajných věcí. Třeba na dárky. Nebo něco na zahřátí. Do faldu se dá ostatně ukrýt klidně i bageta.

 10. Není důležité, jak člověk vypadá z venku, ale co a kolik toho má uvnitř. A vy toho uvnitř máte hodně.

 11. Navíc, kdo není šťastný tak jak je, by nebyl šťastný ani o pět kilo lehčí. V tom svátečním čase můžete podobná moudra sypat ze svého buclatého rukávu po kilech.

 12. A vůbec, tuk otupuje smysly, budete jako brontosaurus. Kein Stress. Což se v předvánočním shonu hodí.

 13. Pokud budete dělat Mikuláše, dědu Mráze nebo Santu, nějaké to kilíčko navíc se vám šikne. 


 14. Dostanete lepší dárky. Nikdo vám přeci nedá hadřík, či spíš hadr, který pak musíte ze slušnosti nosit…

 15. Během svátků na vás navíc čeká spousta dobrot. Od cukroví přes vinné klobásy až po bramborový salát. A teď si představte, že byste si to kazili nějakým omezováním. Nic takového, prostě si to užijte, 

 16. Vydržíte kalit. Tam, kde i ti nejtvrdší alkoholici beznadějně ztrácí půdu pod nohama, si ještě klidně dáte pár drinků. A že jich v zimě bude.

 17. Trochu zhubnout do jara, to je na druhou stranu celkem prima předsevzetí. Takže ho máte vymyšlené dopředu a nemusíte se s ním už mordovat.

 18. Rovnou si můžete koupit permanentku do posilovny a shozená kila vás pak zahřejí u srdíčka. A na podzim můžete zase začít trochu přibírat.