1. Třeba takovej hroch vypadá jako neohrabaný mazel s velkou chlebárnou. Přitom ročně zadupe do země skoro tři tisícovky lidí. To z něj dělá nejnebezpečnější zvíře vůbec.


2. Mravenci zabijí ročně sice jen 30 lidí, ale i tak je to mnohem víc, než by člověk od těchhle prťavců čekal.


3. Všichni milujeme léto, teplíčko, sluníčko. Přitom na extrémní horka umře ročně víc lidí, než kolik zabijou záplavy, hurikány a tornáda.


4. Počasí je vůbec prevít, 250 tisíc lidí každoročně usmaží dobře mířený zásah bleskem.


5. A ani zamáčknutí asteroidem není zas taková vzácnost. Pravděpodobnost, že vás sejme vesmírný šutr, máte 1 ku 500 tisícům.


6. Příroda se nás snaží zlikvidovat na každém kroku. Proto se každoročně jen u nás v republice utopí kolem dvou stovek plavců. Asi šli do vody po jídle…


7. Ale i lidské výrobky se můžou změnit ve smrtící past. Třeba takový ty automaty na kafe, sušenky a bagety ročně rozšmelcujou 13 lidí. 


8. A na horský dráze se ročně kousne pumpa čtyřem nešťastníkům.


9. A korkovej špunt. Zbloudilá zátka ročně sejme 24 lidí s velmi křehkou schránkou.


10. Zabijákem se může stát i taková obyčejná věc, jako je propiska. Při jejím ožužlávání se zadusí asi tak stovka lidí ročně.


11. Nejhorší je, když jsou ti lidi leví. Ročně zemře 2500 leváků při používání nástrojů vyrobených pro praváky.


12. A nepomůžou nám ani doktoři. Ba naopak, příliš vysoké dávky léků, způsobené nečitelným rukopisem doktorů, zabijí ročně 7 tisíc lidí.


13. Na krabičky se cpou výstražný nápisy horem dolem, přitom na obezitu umírá mnohem víc lidí než na důsledky kouření. Ale do smažáku nikdo žádný varování nevysmaží.


14. Že alkohol je metla lidstva, potvrzuje fakt, že chlastání má na svědomí víc obětí, než třeba tuberkulóza.


15. Ať už z jakýchkoli důvodů, každých 40 vteřin někdo spáchá sebevraždu. 


16. Třeba je to i tím, že 7 z 10 lidí věří na posmrtný život a jsou prostě zvědaví, co je čeká na druhé straně.


17. Podtrženo sečteno, zemře každou vteřinu na světě 1,8 člověka. Na každýho zemřelýho se ale 2,5 nových narodí, takže jsme pořád ještě v plusu.


18. A když už vás nezabije nic z výše uvedenýho, tak vás pohřbí jen tak zaživa. Jako se to každoročně stane 3 lidem ve Velké Británii.