Internet Banking

Dnes už se nedávají peníze do slamníku. Dneska frčí peníze, co vlastně neexistujou, ale vybrat si je můžeš vlastně kdekoli. Vím, že je to divný, příště si povíme o bitcoinech, to ti teprve vystřelí brejle.

Dotykový mobil

Když zkřížíš vojenskou vysílačku, námořní navigační systém, telefonní přístroj, stolní kalendář, budík, notýsek na poznámky, album s fotografiemi, peněženku a televizi, vznikne takové malé zrcátko, na kterým si lidi prohlížejí kočky jiných lidí.

Tablet

Prkýnko, na kterém se neupravuje maso, ale fotky.

Wi-fi

Internet nejsou jenom dráty, babi. Internet je už i ve vzduchu, můžeš ho chytit v čekárně, ve vlaku, v kavárně, kdekoliv… a kdo ho má, tak myslí jenom na něj. Je jako rýma.

Handsfree

Zlepšovák, se kterým můžeš točit volantem a zároveň točit kohokoliv z rodiny po telefonu.

Streetview

Když chceš vidět, kam jezdí Votruba na chatu, už nemusíš předstírat, že jsi jela kolem, ale prostě se podíváš na obrazovku. Funguje to jako křišťálová koule, ale má to lepší zoom. Jenom se to dýl načítá. Teda, záleží na typu. Tý koule. 

Mp3 přehrávač

Bezva způsob jak neotravovat okolí svým hudebním vkusem. Třeba dechovkou, babi.

Herní konzole

Vy jste, babi, za dlouhých zimních večerů četli o tom, jak Willy Fog cestoval kolem světa nebo jak čtyři tankisti a pes zabíjeli nácky. No, a my za dlouhých zimních večerů cestujeme kolem světa a zabíjíme nácky. Akorát placatý.

Flash disk

Vypadá to jako kolíček na prádlo, ale vejde se do toho hrozně moc věcí. Kolik bys dokázala do jedné zavařovačky nastrkat fotek nebo popsaných stránek? Sem se vejde tisíc takových zavařovaček.

DVD

Elpíčko, který promítá filmy. Můžeš ho poškrábat a zlomit jako gramodesku, takže tradice pokračuje

E-shop

To je krám, do kterýho přijdeš o půlnoci, nepozdravíš, nabereš si, co chceš, a prachy z tebe dostanou až za pár dní. A přece nejsi zloděj!

Facebook

Něco jako vzkazy na ledničce. Jenom kdyby ta lednička stála na ulici a ty vzkazy se týkaly tvýho pohlavního života.

Blog

Praktická žena, kterou nikdo nečte, protože dost připomíná telenovelu – pořád je to jen o Esmeraldě, co se jí hne v kebuli, a konce se dožijou jen ti šťastnější.

Wikipedie

Pamatuješ na paní Zbončákovou? Jak všechno věděla, každýho viděla, od všeho měla klíče? Teta Wiki se chová stejně a ještě radí dětem, jak si dělat referáty a nehnout při tom prstem.

Spam

Takový letáky ve schránce. Teda kdyby pošta chodila stokrát za hodinu.

Kreditní karta

Funguje v podstatě stejně jako průkazka nezletilý holky po úžasným sexu – stačí ji vytáhnout v pravej okamžik a pak už jen nadiktovat sumu.

Čtečka

Knížka, která ti posvítí na čtení, ale v krizový chvíli na záchodě ti nepomůže.

YouTube

Pamatuješ na ten pořad z devadesátých let „Neváhej a toč“? Tak spousta idiotů to dělá dodnes a celkově tam každou hodinu dávaj tolik videí, kolik bys nestihla nakoukat za celej život. Ne, nedostanou za to zájezd. Jenom Jirka Král.