1. Design… Podle počtu všech design market/superstore/fashion/shop/cokoliv jsou kolem nás designu kopce. A přitom by jeden řekl, že označení „designové“ unese pár věcí, že jo?
 2. Projekt… Mít kapelu nebo malovat je děsnej mainstream. A projekt zní tak nějak víc umělecky z principu.
 3. Vizuál… Každý obrázek, skica nebo malůvka je vlastně vizuál. A je to fakt, vždyť bez něj by si takový grafik připadal jak na výtvarce. Takhle to víc působí jako opravdická práce. 
 4. Legendární… Stačí chvilka nepozornosti a z okresní kapely se, než bys řekl Grammy, stane legenda. Hlavně že si promotéři a publikum rozumí. Co na tom, že je legenda a legenda.
 5. Kultovní… Vyšší level. V zásadě podobné, akorát danou věc zná ještě méně lidí než v případě legendy. O té alespoň někdo někdy slyšel. Na druhou stranu „kult“ v sobě skrývá trochu toho tajemna a nutkání, že by to člověk vidět nebo slyšet měl.
 6. Autentický… Jak je něco tak nějak napůl, špinavý, hlučný, třeba kapku nepovedený a nechcete, aby se lidi vyděsili, řeknete, že je to autentický. A hned slibujete něco, na co se všichni jen třepou.
 7. Event… Schováte pod něj v podstatě cokoliv. Sejdete se v hospodě, a hned máte event. Jdete s kámoškama na písek, ha event. Je to moderní, je to sexy a každý miluje eventy.
 8. Start-up… Jinými slovy blbečci, co kolikrát nic moc neumějí, ale mají nápad. Ten je sice zatím v plínách a teprve se ukáže, jestli přežije, ale je to zkrátka start-up. Nicméně nemusí to platit vždycky, samozřejmě…
 9. Filosofie… Bez té dneska nemůžete hrát ani fotbal. Natožpak dělat nějaké umění nebo prodávat mejdlo. Dycinky musíte za tím vším mít nějakou filosofii.
 10. Vize… Je to jako s filosofií. Bez vize se totiž nemůžete pustit ani do guláše. Navíc to tomu gulášku hnedle přilepší. Však uvidíte. A vy si navíc můžete říkat vizionář. Nebo idea maker.
 11. Tvořit… Jak to tak člověk kolem a kolem poslouchá, každý dneska tvoří a všichni mají nějaké kreativní puzení, které se nedá zastavit. Dřív se tomu říkalo koníček, ale to už zase zavání sexismem.
 12. Inspirace… Když už kreativita, tak je zapotřebí také dost inspirace. Inspirativní jsou lidi, věci, studia a projekty, pomalu divný, že lidem ze všeho toho inspirativního pučení neexplodují hlavy.
 13. Art… Jo, umění… Těžká škatulka, pod kterou se dá schovat úplně, ale úplně všechno. A stačí jedno slovo, a hned máte svoje publikum.
 14. Experimentální… Neboli ty nepochopitelné art věci. V podstatě taková zkratka pro všechny, kteří při pohledu na cokoliv mají pocit, že se zbláznil autor nebo oni. Takhle ví hned: aha, experiment, to nemůžu pochopit…
 15. Komunikace… Bez té, s desítkami variabilních předpon a přípon, se v podstatě nedomluvíte. Tedy pardon, nevykomunikujete.
 16. Domácí neboli farmářský… A co není, to vlastně ani nemůže být dobrý. Bez nároku. Skvělé je, že se tohle označení dá přilípnout v podstatě na cokoliv. Stačí mít křídu a cedulku, a farmářská může být klidně pneumatika.
 17. DIY… Kutilství je šmé pro pohrobky Přemka Podlahy. Jakmile tvoříte designový projekty vlastníma rukama, děláte přeci něco víc než jen plašiče krtků do receptáře.
 18. Guru… Říkat, že píšete hlášky na facebook, není zdaleka tak supiš, jako když řeknete, že jste social media guru. A kdyby vám „guru“ byl málo (poněvadž guru už je taky kdekdo), můžete být ninja, gorilla, evangelista nebo Darth Vader.