1. Říkat o člověku na druhém konci, že je to debil, když telefon zvedáte. I z takového "…bil… dobrý den" se dá leccos odtušit.


2. Říkat o člověku na druhém konci, že je to debil, když telefon pokládáte. Stačí blbě zamáčknout hovor a adresát to má v přímém přenosu.


3. Kadit. To je takový hezký zvyk, jít si vyřídit nějaký ty hovory na hajzlík. Sice máte klídek, ale zvukům někdy neporučíš, a co si asi tak člověk na druhým konci může myslet. "Eeeeeee… jasněěěěě… vydrž chvilku, se utřu… no, cos říkal?"


4. Zdravit jako člověk. Jistěže je děsná švanda, vzít telefon a zahulákat "Čus pičo". Jenže splést si jména, to je samo a hned mluvíte s mámou místou Máňou.


5. Chodit do schodů. Záleží samozřejmě na tom, jakou máte fyzičku, ale ono to totiž trochu vypadá, že ehm… třeba kopulujete. A vysvětlujte to…


6. Přímo kopulovat. A zvlášť třeba orální sex a tak. Neužijete si ani jedno, ani druhé. A taky je to pitomost.


7. Řídit. Je to zakázaný! V lepším případě vás chytnou, a dostanete pokutu. V horším někoho porazíte, a budete mu muset platit nemocenskou.


8. Brodit. Protože při přechodu vodního toku musíte být extra pozorní. Protože snadno můžete utopit mobil. I sebe.


9. Jíst brambůrky. Když chroupete brambůrky, tak sami neslyšíte. A teď si představte, že jak zvíře tohle samé uděláte někomu, kdo vás ani nevidí.


10. Povídat si při tom s mámou nebo nadřízeným. Oba to budou brát dost úkorně.


11. Krmit hady… ale zase si pak můžete rovnou zavolat záchranku.


12. Koukat se na film. V kině. V Norsku se za to smí střílet. Fakt. To jste nevěděli?


13. Řvát. Ano, ovšem že to je daleko, ale skutečně není bezprostředně nutné prorvat druhému konci drátu bubínky.


14. Říkat ANO místo pozdravu. Pochopitelně, že musíte volajícímu dát trochu najevo, že jste děsně busy a je to póvl, ale slušně pozdravit je základ slušného chování, ne?


15. Zásadně nezvedat neznámá čísla. Za každým neznámým číslem je pochopitelně Nigerijec, který se vám nabourá do vyúčtování a jen kliknutí na zelené sluchátko vám vysaje účet na masokostní moučku. Nebo taky volá máma z pevný linky. Ale co dylina, nemá ztrácet telefon.


16. Vodchrchlávat. Ughghghegheghegh. Promiň, cos říkal?


17. Řezat s cirgulárkou. Ehm. Nebudete slyšet…že jo.


18. Pracovat třeba s mandlem. To se nevyplácí. Těma placičkama, co by vám zbyly z prstů, byste sice na dotykovým telefonu mohli ovládat základní funkce, ale na SMSky byst mohli z fleku, ano z fleku, zapomenout.