1. čekání na další díl přátel

Zapomeňte na to rozkošně trýznivé vyhlížení televizního programu. Dneska se na nás seriály hrnou ze všech stran. A když je chuť a venku hnusně, můžete za den urazit klidně celou sérii. Nakonec pak ani nevíte, po čem vlastně jít.

2. ábíčko

Pamatujete všechny ty super komiksy, co ve starém abc vycházely? A na ty speciály, co byly vždycky hned rozebrané? A na ty bezva články o tom, jak budeme v roce 2010 lítat na měsíc na véču? Kde je tomu dneska konec… 

3. čtyřlístek

Když už jsme u těch časáků. Čtyřlístek, to bejvávala šlechta mezi komiksama. A dneska je z něj reklama na pribiňáka. Bobík by jim natrhl fifinku.

4. lucie

„Už se nechceme nikdy vracet,“ zpívala Lucie na své úplně první desce. A teď jsou zpátky. V halách a navrch i v muzikáli. kdybyste radši troubily na trumpety.

5. pedro

Sice k němu dneska přidávají olizovací tetování, ale tu dokonalou chuť gumy na gumování navrch s prakticky totožným designem, tu už se prostě vychytat nepodařilo.

6. kluby

V takových devadesátkách jste mohli přijít kamkoliv a buď tam hrála nějaká super kapela, nebo bylo alespoň vevnitř narváno a venku naděláno. Dneska ty samé kluby chcípají jako mouchy po zásahu pěstí.

7. gothaj

Když člověk zná mortadellu a ví, jak to asi bylo původně s gothajem myšlený, už se mu zkrátka nezakusuje s takovou chutí. Navíc ten salám už dneska ani není z chrupavek. A všechno to je sója, pani. A rozemletý rohlíky.

8. pornočasáky

Upadají. Všechno je na internetu a prohledávání otcovských skrýší s ulepenou tiskovinou zkrátka nefrčí. 

9. domácí mejdany

Koupit krabičák, k tomu něco, co pořádně nakládá, a křupky. Dneska se vám na večírku vždycky vyloupne nějakej tatar, kterej vás klidně zpucuje, že máte špatnou značku hrnce na fondue. A že rum není rum. No co to je?

10. revolta

Dřív prostě stačilo říct, že bojujete proti systému a bylo to jasný. Všichni táhli za jeden provaz. Teď už je ale tolik různých frakcí, kdy jedna jde po krku druhé, že prostě nevíte, na kterou stranu se dát. Ani na které vlastně stojíte. A jestli už náhodou nejste systém.

11. kouření

Jasně, není to zdravý a navíc to smrdí. Ale vybavujete si ještě ty romantické časy, kdy se bez pořádnýho dýmu žádná restaurace neobešla? Od té doby, co zrušili startky, už nic není jako dřív…

12. jesenka

Není tak dobrá. A je menší. I kdyby jen proto, že my jsme nějak zbytečně narostlí. A takhle je to bohužel se vším.

13. volvo

Už není hranatý! chápete to? Jedna z nejslavnějších skříní na kolečkách je najednou zaoblená. A dělají ji v Číně. Dokonce i Porsche už dělá pětidveřové SUV. No kde to jsme?

14. lego

Určitě si pamatujete doby, kdy se z lega dalo postavit cokoliv. Spousta anonymních dílků, které jitřily fantazii. Dneska už ale kostičku, která nemá alespoň tolik osobnosti jako Lady Gaga, nikdo nebere vážně.

15. radiohead

Vraťte nám Creep. Nebo aspoň Paranoid Android. Just. Karma Police. The Bends… co na těch písničkách bylo špatnýho, že je musela nahradit psychoelektronika, co zní od Kid pořád stejně?

16. olympiáda

Kam se vytratilo fair play? Kde jsou nečekaný překvapení? Pár nafrčených nadlidí a osvalená maškaráda…

17. miss

Kdysi se celá země svolávala u obrazovek a každý z rodiny měl tu svou favoritku. Dneska už ani nevíme, kdy zrovna která soutěž běží. A o slečnách se dozvídáme až ve chvíli, kdy svého věrného traktoristu vymění za hokejku.

18. nirvana

Chris Novoselic zakrývá kloboučkem řídnoucí kštici a Dave Grohl se sice pořád směje jako kobyla, ale má o dobrý sto kilo víc. Jedinej, kdo zůstal šťastně mrtvej, je starej dobrej Kurt. A je to tak dobře. Aspoň některý věci zůstávají.