Vyprošťovák

Ačkoli vědci donekonečna omílají, že vlastně jen doplňujete hladinu alkoholu, a tím opravdovou kocovinu oddalujete, není nic lepšího, než pořádný vychlazený vyprošťovák. A pak i druhý. A třetí.


Spánek

Pokud nemůžete lejt a můžete spát, máte vyhráno. Oči zavřené, okno dokořán, voda, kbelík, když je potřeba… spánek léčí.


Sex

Tajemný mechanismus fungující tisíce let. A je vlastně úplně jedno, jestli jste na to dva, nebo sami. Slovy klasika: Když je člověku blbě, měl by si udělat dobře!


Moře

Na kocovinu je moře úplně nejlepší. Šplouchá, vlní, ochlazuje. Pro Středoevropany musí stačit verze sprcha. Ale když si trochu posolíte jazyk, máte to jak v reálu.


Jídlo

Každý má to své kocovinové. Někdo McDonalds, někdo klasický chlebíček a jiný zase pálivou čínu. Jídlo vám udělá dobře. Většinou. 


Lák

Upřímný severočeský recept. A je úplně jedno, jestli jde o octový lák z okurek, láček z nakládaných oliv nebo pekelnou výheň čili papriček. Lák je prostě životabudič v jakékoli verzi.


Cola

A tady se vyplatí neexperimentovat. Dejte si pořádnou, plnotučnou a vychlazenou Coca-Colu a uvidíte, co s vámi ty cukry, kofeiny a bublinky udělají.


Mlíko

Bacha, mlíko je lék z ranku: Co tě nezabije, to tě posílí! Pokud si dáte půllitránek a dokážete ho udržet v sobě, máte vyhráno. Pokud ne, smůla.


Blitíčko

O zvracení spousta lidí nemluví ráda, ale v inkriminovanou chvíli vám to může zachránit den. Nejlepší je všechen ten zlý alkohol vyhodit ještě večer, ale i ráno vám pořádná kačena udělá dobře.


Pilule

Samaritán, Antiethanol nebo jenom obyčejný brufen. Chemie vás vyspraví, i kdybyste nechtěli.


Sport

Zní vám to jako nesmysl? Ale staří pařmeni už se usmívají. Protože jakmile se dokážete zvednout a vyrazit si jen tak zaklusat, zaplavat nebo zacvičit jógu… vypotíte většinu jedu. A ještě budete za tvrďáka.


Kafe

Kafe je státem uznaný nakopávák, který vám pěkně rozproudí krev v žilách a nastartuje metabolismus. Dejte si dvě až deset, a pokud vás neklepne, jste z kocoviny venku.


Horory

Nikdo přesně neví, proč to funguje. Možná člověka prostě uklidní, když vidí, že trpí taky někdo jiný. Ale sledování vyvražďovaček za zataženými závěsy, to je super lék. 


Voda

Nikdy nedoceníte vodu tak, jako v kocovině. Jednak chladí, jednak se vám po ní nejspíš nezvedne kufr. A do třetice vyplaví všechny ty ošklivé věci z vašeho organismu. 


Zázvorový čaj s citronem a medem

Zázvor vám zklidní žaludek, med dodá dostatek cukru a citron? Citron doplní vitamín C a kyselinu citronovou. A to vám určitě neuškodí.


Sprcha

Dejte si důkladnou sprchu a bez milosti střídejte teplou a úplně ledovou. Ono vám to promasíruje kůži a šok vás už nějak prokope z kocoviny ven.


Práce

Práce šlechtí. To je asi tak všechno. Ale když se v brutální kocovině vykopete do worku, často vás pak samotné překvapí, kolik toho vlastně dokážete zvládnout.


Kombinace

Kombinací jste se rozbili, kombinací se spravte. Jestli se k vyprošťováku rozhodnete připojit sex, sledování hororů, nebo vyrazíte přiožralí poklusem do práce, to necháváme na vás.