1. Holky už v dětství vědí, že stačí ve správnou chvíli zaslzet, a člověk získá víc, než když použije násilí.

 2. Děvčata se také většinou nepouštějí do příliš riskantních akcí. I proto obecně žijí déle. 

 3. Jakou moc má správně zvolený hadýrek, to holčičky vědí už odmala. Než to dojde klukům, už mají většinou za sebou aspoň krizi středního věku.

 4. Žádná holka neskočí na špek nějaké zmalované fuchtli.

 5. Děvčata umí zajít na jedno a nevrátit se v pět ráno po deseti po čtyřech.

 6. Ty nejlepší slečny se ale umí odvázat, když na to přijde. Protože vědí, že to jejich kluci zbožňujou.

 7. Jenom holka vám na mejdanu ve správnou chvíli místo další skleničky vína podá vodu. V tu chvíli to možná neoceníte, ale druhej den… jéje.

 8. Když žena neví, kde je, prostě se zeptá. A je to. 

 9. Když žena něco nemůže unést, nebo se s něčím zbytečně namáhá, prostě požádá o pomoc. A je to taky.

 10. Každé správné děvče ví, že je lepší na večírek dorazit radši o trochu později než nenamalovaná a neoblečená.

 11. Když na večírku sbalíte nějakou slečnu, často se stane, že později zjistíte, že vás vlastně sbalila ona. Jen jste si toho tak nějak nevšimli. 

 12. Holky sice občas předstírají dámy v nesnázích, zvlášť pokud jde o manipulaci s přístroji. Ale přitom běžně nastavují, úkolují a obstarávají všechny ty pračky, myčky, kuchyňské roboty. A děcka.

 13. Dobře vědí, že být trochu bezbranná není na závadu. Zvlášť pokud je poblíž muž, záchranář.

 14. Pokud má děvče náladu a sluší mu to, nemusí si s sebou brát do baru peníze a stejně si užije super večer se spoustou drinků.

 15. Holky navíc dobře vědí, co všechno se dá vylepšit rtěnkou, řasenkou a stínama. Kluci mají akorát dvě verze. Oholený a neoholený. A tam často není jisté, co je vlastně lepší.

 16. Ženy jsou mistryně náznaků. Tam, kde se chlap svlíkne do půl těla, aby ukázal ovadlej pekáč buchet, tam děvčeti stačí odhalit rameno. A ovadlí buchťáci nestíhají valit bulvy.

 17. Holkám je jasné, že občas musí ty své hřebce vypustit na pastvu… tedy nechat je, ať si s kámošema zakopou fočus a pak to rozeberou v hospodě. Když se kluci nemají možnost párkrát do měsíce navzájem poplácat po bicákách, bývají nerudní.

 18. Moudrá dívka ví, že je dobré muže občas pochválit. Třeba i za to, že po sobě uklidí po holení. Nebo sám od sebe umeje nádobí. Nebo tak.

 19. Děvčata dopřávají svým hochům sladkou iluzi, že všechno řídí oni. A to je velmi moudré. Protože holky dostanou, co chtějí. A chlapské ego zůstane celé.