Musí pořád. Spartička prostě musí vyhrávat, za všech okolností a pořád. Neexistuje nic mezi. A pro vás je to permanentní tlak. A nervy.


Jenže ono to nejde. Protože ani Spartička není mašina, tak se občas kluci zadrhnou. A remízujou někde v nějaký díře u Olomouce. Nebo v ní nedejbože prohrajou. Takový vostudy, frustrace a zkaženýho tejdne. Kdo není sparťan, tak nepochopí.


Na váš účet. Všichni se na ní chtěj vytáhnout a když se jim to povede, ježiši to je slávy, Jakokdyby přišli o panictví… A z vás si dělají prču, jakokdyby se jim to navíc povedlo s vaší holkou. Když je to naopak, tak drží kušnu…


Mají to koupený! Když se něco rudým povede, automaticky to musí bejt koupený, protože proč? Protože Sparta, ta to má cinklý vždycky. A pořád dokola.


Kapříci. Jenže vysvětlujte to, když spartička cinklá bejvala. A každej soudnej sparťan si moc dobře pamatuje penalty na úvod, pro jistotu, nebo penalty na konec, když to nešlo…


Minulost je temná. Machovy a Košťálovy tituly má každej v živý paměti. Ona ta velká sláva na chlubení moc není, to věru ne.


Bez pohárů. Že Spartička nehraje poháry, to je hanba, která se kouše ze všeho nejhůř. Ze Sigiho popravy Barcelony a Hřebíkova tažení Ligou mistrů už se dlouho žít nedá. Hergot vždyť už si to ani nikdo nepamatuje…


Cizím se nefandí. Jasně, jde o koeficienty, ale ať chcete nebo ne, podvědomě si vždycky přejete, aby Plzeň nebo Liberec dostaly rychtu jako blázen. Když už poháry nehraje Spartička, tak nikdo jinej…


Občas se stydíte. Kolegáčci z tribun bučí na černochy, zapalujou sedačky a vůbec se občas chovají jako zvěř. Přitom jediný, kdo si zaslouží vypískat, je Lžimberský.


Kámoši z jednoho dresu aneb řekni mi jméno nějakýho blbce a já ti povím, komu fandí. Schválně si to vyzkoušejte sami. Babica. Je náš. Gross. Taky.


Hymna. Máloco je tak blbý tak, jako sparťanská hymna.


Vy taky musíte. Pokud nemůžete jít na tribunu, musíte to vidět aspoň v telce, nebo sledovat na netu. Neexistuje dozvědět se výsledek zítra. Spartička musí být hned.


Hospodský srandičky. Frýďas, Sigi, Bomber, jó to byly blbci, co? No jo, byli. Ale vy je máte rádi… ale tak trochu se za to stydět musíte, to jinak nejde.


Prachy. Když to člověk vidí, kolik peněz ta milovaná Spartička má, zvlášť v porovnání s ostatními, a ona to pak kolikrát není úplně velká švanda, co předvádí, musí polykat.


Báječný přestupy. Horváth a spol., Honza Koller, světoběžník Németh nebo naopak supernesmyslný hvězdy v rudým dresu… Jo tyhle věci žerou každýho sparťana ještě po letech.  


Pražská smetánka. Být bohemák je sexy, slavisti jsou inťoši, dukla nikoho nezajímá, no a sparťani, ti jsou chtě nechtě trochu rudý…


Franz Straka a Řepovy blackouty. Málo platný, sparťanský srdíčko hanba fackuje.


Syndrom Čapoun. Jakmile je Spartička v televizi, patří k tomu generátor náhodných komentátorských klišé a nefotbalových pozic zvaný Pavel Čapek. Vítejte v pekle.


Lásky nelásky. Spartičku nemá nikdo rád. Respektive i když lidi fandí po různu, jakmile jde o Spartu, raději fandí druhým jen z čiré nenávisti, nebo melou o “dobrému fotbalu”…ble…