1. Především tu nebudete za přistěhovalce z východu. Evropa je tady dálným západem.

 2. Chodit v žabkách a softshellce po městě je tu in. V Praze by vás hned pranýřovali, u protinožců je sportovní look samozřejmostí. Navíc ve “windy welly”, jak se říká hlavnímu městu Zélandu, slušnou větrovkou nepohrdnou ani místní hipstři.

 3. Zatímco hned vedle v Austrálii mají pakobry, žraloky, pavouky a jinou havěť, na Zélandu narazíte leda na pár zdivočelých slípek a dost otravných mušek. jedinými predátory jsou tu turisti jezdíci v protisměru. Platí tu totiž pravidlo levé strany.

 4. Jako dívka budete mít rozhodně na co koukat. A věřte, že na urostlé Maory, navrch v ragbyových dresech, se dá koukat pořád. a nemusí být zrovna z All Blacks.

 5. Na druhé straně, mezi maorskými krasavicemi se budete výjímat jako Miss Universe. Pokud tedy nebudete denně snídat v burger kingu.

 6. I když umíte vlastně jen čekat na vlnu, na Instagramu můžete machrovat se selfíčkama na surfu. On to tady nikdo nepozná.

 7. S místními se můžete vsadit klidně o metr piv, že se po metru piv neopijete. Jednak jste naši, jednak lokální piva jsou jak limonádky.

 8. Nejspíš začnete žít dost zdravě. Tabák tu stojí ranec, slaboučké pivko také není nejlevnější a když budete chtít makat, asi skončíte na biojabkách.

 9. Získáte pořádnou fyzičku. Z těch jablek pochopitelně. Navíc budete lozit po horách a národních parcích. A vůbec, jen těch pár výšlapů ulicemi Aucklandu ve vás probudí Edmunda Hillaryho.

 10. Protinožci jezdí na Fidži jako Češi do bývalé Jugošky. Tak co říkáte na nějaký prodloužený víkend na Vanuatu či Cookových ostrovech?

 11. Když náhodou potkáte nějakého “aussíka” budete vypadat jako Heath Ledger. Tak to totiž vypadá každý druhý. Ten první je jako Krokodýl Dundee.

 12. I s buřtgulášem tu budete za kulinářskou hvězdu. Místním vyrazíte dech už jen tím, že nevaříte z polotovarů

 13. Naopak zjistíte, že třeba rybí filé může chutnat i dobře. A třeba obalovaná ryba z kiosku s domácími hranolkami ze sladkých brambor rozhodně stojí i za pár kil nadváhy.

 14. Milovat budete i poštu. Žádné obíhání úřadů, vyřídíte tady všechno od registrace auta po přihlášení k daním. A ještě vám paní u přepážky ochotně pomůžou.

 15. Vyprali jste stodolarovku? No problem – je z plastu. Stačí ji strčit zpátky do bermud a hurá do vln.

 16. Budete se tulit anžto tuleni jsou tu všude. Zprvu je hledáte na pobřeží, po čase budete modlit, aby vám při projížďce po okolí nějaký neskončil pod koly.

 17. A pokud hledáte klidné útočiště, v místních pralesech máte jistotu, že vás už nikdo nikdy nenajde. Až na Krokodýla Dundeeho přirozeně.

 18. Nemusíte řešit, jestli budou letos Vánoce na sněhu či blátě. Na jižní polokouli si sněhuláka uplácáte z písku a můžete se těšit, až v červnu napadne první sníh.

 19. A samozřejmě žádné stresy. Tady se všechno bere tak nějak volněji.