Je plno a vy, jako na potvoru, nemáte rezervaci

Stokrát jste tu byli a v lokále poloprázdno… ovšem když se vám jednou podaří ukecat kamarádku na romantickou večeři ve dvou, zesměšněj vás hned u vstupu.


Když si vás nevšímá obsluha

Napřed sedíte celkem v klidu. Pak tak jako nenápadně mrkáte na servíra. Pak máváte. A pak, když se vám konečně podaří upoutat pozornost, si objednáte. A celý to začne nanovo, protože se nic neděje.


Když nemají jídlo, na který máte chuť

Celou dobu, co čekáte na tu zatrolenou obsluhu, pečlivě vybíráte. A nebo už víte, protože sem chodíte na ty dokonalý jehněčí plátky, fantastický borůvkový knedlíky nebo nepřekonatelnej tatarák. A když se konečně dostanete k lizu, ukáže se, že nic z toho neni. NENÍ.


Když to co mají je tak trochu tajemství

Pučící kreativita personálu na pochodu. Pro zákazníka takové první hádankové kolo, schválně co se skrývá pod názvy jako mlynářova kapsa, bašta a bůhvíco.


Zmenšující se porce

Pivíčko, kafíčko, meníčko, kuřátko a co polívčička, bude? Možná nakonec můžete dostat flákotu, že ji ani nepolknete, ale ze samé úlisnosti pinglů abyse jeden víte co.


Dekor na stole

Pro všechny ty stojánky s reklamami na pitíčka, co v hospodě stejně nevedou, se vám na stůl nevejde ani kafe. Natož jídlo. A taky to vypadá hnusně.


Vidličky a nože z kýblu

Abyste se nenudili než vám přeochotně naservírují nastavovaný květák, můžete tahat z kyblíku. Schválně, kdo si vylosuje stokrát omakanou vidličku a nůž jak se patří. Nejspíš ale taky nemusíte najít ani jednu.


Petržel

Co by to bylo za gastronomii bez zdobení. Pořádně na drobno, na mrť nasekat a pobryndat celej talíř. Bodejť, vždyť to dělají i v telině. Můžete stokrát poprosit, aby to bylo bez petržele, bez petržele, bez petržele a stejně dostanete plnou nálož.


Prst v polívce

Nemyslíme hned celej prst. Jako samostatnej. Ale číšníkův, co si ho ve vaší čočkovce vohřejvá, anžto mezi kuchyní a restaurací protahuje. Nebo aby se mu to líp drželo. To je jedno.


Vlas v jídle

A teď naopak myslíme celej vlas. Nebo mouchu. Ty se ve vaší svíčkový nevohřívaj. Ty tam prostě jenom čekaj, až vás pořádně polechtaj na patře.


Vege-nege

“Něco vegetariánskýho máte?” Ovšem, třeba pstruha?” “Eeee” “Jo tak, vy jste fašista, tak tedy smažák se šunkou…” Jo když nejíte maso, máte to zkrátka v životě, zvlášť v tom restauračním těžký.


Sůl nad zlato

Slánky furt někdo krade. A jelikož jste teda potenciální zloději, musíte si o sůl speciálně říct. Na pepř můžete rovnou zapomenout. A pokud náhodou ne, vsaďte se, že nějaký vtipálek povolil u slánky s pepřenkou víčka. Takže buď máte málo, nebo zkažený jídlo.


Zatajené hajzly

Když se musíte ptát, kudy na WC, je to špatně. V restauraci si většinou chcete odskočit pokud možno nenápadně. Ale ve chvíli, kdy chybí jakákoli cedule a číšník vás hlasitě naviguje, že musíte přes dvůr, doleva a po schodech do druhýho patra, zamrzí to.


Kuřáci a nekuřáci

Sice se vás ptají hned při vstupu, ale vzhledem k tomu, že to stavební oddělení prostor je jen papundeklová polopřepážka někde v rohu, kouřej stejně všichni.


Dementní hudba

Doby, kdy se v kavárnách sladce šeptalo, v restauracích tiše šuměl hovor a v pivnicích lomozil burácivý zpěv, jsou bohužel pryč. Teď všude dusá unifikovaný popík z rádia nebo jedno cd od Kluse furt dokola poněvadž se líbí tý rajcovní servírce… Snad jen v čajovnách pořád dokolečka hrají Dead Can Dance a Manu Chao.


Hlučný hosti

Pokud to zrovna nejste vy, dokáže vám uřvaná partička od vedlejšího stolu totálně rozleptat krásný večer. Speciální kategorie jsou pak nevychovaná děcka. Ty vzteklé rozmazlené ultrazvuky vám chuť k jídlu otráví spolehlivě.


Psi

Někteří majitelé psů jsou tak svobodomyslní, že nedokážou volnost odepřít ani svým chlupatým miláčkům. Takže vám u nohou sedí cizí psisko, slintá na zánovní mokasíny a když se vám zrovna nesnaží ukrást z talíře kus steaku, pouští veselé psí větry.


Placení zvlášť

Pokud se z nějakého neznámého důvodu neuráčíte zatáhnout útratu jako pán za všechny, je problém. Protože když budete platit zvlášť, budete muset jistojistě k baru. A ještě se na vás budou koukat jako na největšího hajzla pod sluncem.


Karty neberem

Sice to nikde nemáme napsaný a na dveřích máme normálka samolepky VISA, ale to víte, máme rozbitej terminál a vy byste nám sem jinak nešli. Ale asi dvěstě metrů timhle směrem je bankomat. Tak když nám tady necháte slečnu jako zástavu…