1. Bacily

Bacily jsou metla lidstva a tramvaje jsou jimi prolezlé skrz naskrz. Ono se není co divit, těžko si představit, že si bacilonosič dá ruku před pusu, když se jednou rukou drží madla a v druhé třímá smartfouna.   

2. Koženková zapářka

Kombinací minisukně, třicetistupňových veder a autobusu č. 102 si koledujete o pořádné opruzeniny. Taková koženka není žádný med. A pak se zkuste odlepit…

3. Polstrované sedačky

Ono si nevyberete. Buď máte vlka z koženky, a nebo svrab z polstrování. Radši ani nemyslet, co všechno na oněch místech proběhlo. Po pěti minutách sezení vás čekaj i týdny na kortikoidovém mazání.

4. Celodenní odér

Můžete být nejvíc vymydlení a navoňánkovaní, ale po sdílení společného prostoru a vzduchu s pořádným smraďochem máte po zbytek dne ve frňáku jak v nádrži hovnocucu.

5. Vošmatávačka

Ať vám to je příjemné nebo ne, v přecpané tramvaji občas narazíte” na předměty”  různých tvarů a tuhosti a deštník to být nemusí. A nemusí to být ani omylem. 

6. Lebedové v nočce

Další kontaktní situace nastává v momentě, kdy vám na rameni (ne-li v klíně) přistane hlava spícího spolusedícího. A teď co s ní? Budit, nebudit, odhodit, zvednout se, spát také…

7. Ohozené boty

Představte si, že sedíte v noční tramvaji, jste rádi, že jste rádi, a během dvou sekund máte v botách nadílku. Ještě horší situace nastane, jste-li na místě nešťastného šavlí-vrhače”.

8. Probuzení ve vozovně

U někoho je to rutinní záležitostí, u jiných noční můra. Vzbudit se na vozovně uprostřed polí a s vyprázdněnými kapsami vždycky naštve.

9. Eskalátory

Jsou to mrchy zrádný – prudké povahy, nepředvídatelné, umí vás pěkně vycukat, a navíc žerou tkaničky.

10. Zběsilá jízda

Ať to klopí na Krejcárku nebo v Trojské, občas máte pocit, že místo v tramvaji sedíte v téžévé”.  Vyplatí se proto během jízdy nekonzumovat, nespat a nevyměňovat si genetický materiál.

11. Ukončete nástup a výstup…“

Neuposlechnete-li varovného hlášení, může se vám to vymstít. Dveře metra z vás tu vaši neposlušnost efektivně vymlátí. Pokud vám nic nepřivřou:

12. Oční kontakt

Takové to, když sedíte v metru, a nevíte kam s očima. Když však své zorné pole nevědomky zamíříte na nevhodnou osobu, máte o dalšího úchyla navíc.

13. Sdílní spolucestující

Občas jen uvolníte pánovi místo vedle sebe, a už víte všechno o chovu andulek, bydlení v Kolíně i práci v textilce. Knížku ani nevytahujte…

14. Vzdoušek uzavřených prostor

Klaustrofobici i úzkostliví jedinci si na své přijdou hlavně v podzemce. Ve vytopené tramvaji, kde každý odér akorát přidá na hustotě ovzduší, to sejme všechny ostatní.

15. Revizoři

Nosej rybářské vesty a svoje oběti lapaj jak ryby do sítí. A umí vám to někdy pěkně zavařit – na vašem účtu i po pozdním příchodu do práce.

16. “Vemte si parfém!”

Na zastávce i v šalině, zmáčknou vás mezi sebe a nepustí, dokud se jim nepodvolíte. Slabší nátury maj od dýlerek” plnou skříňku kradených čmuků, ti rezistentnější jen pár vyškrábaných očí.

17. Ocasy

… psí. Během jízdy na nich můžete oči nechat, během výstupu z přecpané tramvaje ale zapomenete, že krom pěkného kukuče mají i běhy a zadek a ocas a íííííík….

18. Horké kafe ze starbucksu

Stačí jedno prudší zabrzdění, a už je oheň na střeše, nebo kafe v klíně. Pokud jste vy sám majitelem onoho Caramel Macchiata, naštve to dvojnásob.

19. Slušné vychování

Pouštět seniory sednout je přeci samozřejmost. Ale když je vám tak blbě, že visíte na tyči jak vaše spodky na prádelní šňůře, občas si řikáte, že se na nějakou slušnost radši nevybodnete.