1. Jakmile jednou z pusy vypustíte větu typu: „Jooo, to za nás žádný takovýhle hračky nebyly“, je nad slunce jasný, že máte na kahánku.


2. Peněženku máte vystlanou slevovejma kartičkama na kdeco, a když vám na benzínce připíšou další body, tetelíte se přímo blahem.


3. U telky odpadáte dávno před desátou a vůbec vám to nepřijde divný. Vzbudit se totiž rozespalej a rozlámanej, to už dávno není pro vás.


4. Jakmile vás někdo tahá na večírky, do báru nebo na koncert během tejdne, žbrbláte, že musíte ráno do fachu, a nedůstojně z toho vycouváte.


5. Děláte zásoby. Šunka v plechovce na kila se přeci hodí vždycky. A špagety, máslo, cukr. Co kdyby náhodou vypukla válka, že jo.


6. Jakmile zmerčíte nějaké děvče s holejma zádama, všem kolem vysvětlujete, jak jí nastydnou ledviny. Zdraví máme všichni jenom jedno, nebo ne?


7. Při nakupování hadrů už na parádu moc nehledíte. Hlavně, aby to bylo POHODLNÝ. A mladý s kalhotama na půl žerdi už vůbec nerozdejcháváte.


8. Tácky pod piváky začnou být nutnost. Dokonce i pod hrnky s čajem. Kdo má ty kolečka z toho nábytku furt dostávat, že jo?


9. Imrvére řešíte poplatky v bance a nemáte jenom jeden spořicí účet, ale rovnou tři. Kreditky jakbysmet.


10. Radíte lidem kolem, že nohy na stůl nepatří, s plnou pusou že se nejí a ať si k tomu radši sednou a nejí vestoje. Prudíte, to jo, jenže když ono je to pro jejich dobro…


11. Na každou cestu mimo barák už máte vychytanou zásobičku léků na všechno. Jen tak pro sichr.


12. Když někomu vyprávíte historky, jenom vzpomínáte. A vůbec vám nedochází, že to vyprávíte třeba postý.


13. Do jídelníčku se vám začíná vkrádat zelenina. Čím dál víc. A tak pijete rozšmelcovanou červenou řepu s řapíkatým celerem jak prokoplí.


14. Máte svoji oblíbenou značku oblečení, restauraci, řezníka, dokážete uvařit dobrý jídlo a k tomu samo sebou vybrat aj dobré vínko.


15. V koutku duše nenávidíte souseda, co po svým psovi v parku nesbírá bobky a muziku si pouští na plný pecky klidně i po desátý večer.


16. Na gauči máte doma vysezenýho vlastního fleka a nikoho tam za nic nepustíte.


17. Cestou v autě vám místo Radia 1 vyhrává už nějakej čas Hitradio nebo BBC. A když už si chcete zavzpomínat na svoje oblíbený stanice, polovinu songů ani neznáte, a navíc jsou děsně nahlas.


18. Doma už neběháte bosky a na adama, ale pěkně v župánku a teplejch bačkůrkách.


19. Nic nevydržíte. Stačí vám dvě dvojky vína, a máte naváto.