1. Vlajky

Kam se podíváte, plápolají hrdě hvězdy a pruhy. Jakože fakt VŠUDE.


2. Přísaha věrnosti

Patriotismus se Amíkům nedá upřít. Když ale vidíte dětičky ve školce, jak slepičí věrnost vlajce Spojenejch států, připadáte si, že vás spíš někdo prsknul do vymejvárny mozků.


3. Porce pro borce

Extra megavelký nášupy. Jako byste byli spíš na krmníku, a ne v restauraci. A co nesníte, zabalí vám s sebou „pro pejska“, aby si lidi nemysleli, že to chcete pro sebe na později.


4. Víc než sladký

Cukr tady pumpujou i do chleba. A kdyby jenom to. Co je sladký, vždycky může být ještě sladší. A co není, je pro změnu low-fat. Asi aby se to v játrech nemlátilo.


5. Falešný cenovky

Nakupování je ve Státech jedna radost. Až na ty ceny – ty se udávají bez daně. Takže než dojdete na kasu, vylomíte si hlavu nad tím, kolik že to za celej ten nákup vlastně utrácíte.


6. Dýško

Horší než alchymie. Konstantně řešíte, jaký dýško kde nechat, abyste si nerozhodili karmu. I samotní Amíci se dokážou pohádat do krve, jakej v tom maj nehoráznej čurbes.


7. Na záchod jak do saloonu

Pokud chcete na záchodě trochu soukromí, tady se ho moc nedočkáte. Dveře jsou totiž kapínek krátký. Vidět je toho víc než dost, a navíc vám fouká na sedinku. Pro klidnou peristaltiku domorodců ovšem normálka.


8. Bouchačky

Amíci mají zbraně zakódovaný do DNA. Takže i v tom nejzapadlejším obchodě se sportovním zbožím najdete rovnou celý regály s bouchačkama.


9. Okurek

Když jde o jídlo, je to pickle s timhle a nebo pickle s támhletim. Nakládačky tady frčí jako nejoblíbenější příloha snad i k čokoládovejm dortíkům.


10. Máslo

Pro všechny případy rovnou solený. Protože máslo, co chutná jenom jako máslo, není přece máslo. Ale máslo bez soli.


11. Nealko

Bezedný limošky tady na vás prýští ze všech stran. A v restauracích vás osvěží drink zadara. Pak nemaj bejt americký dětičky takový po cukru nahajpovaný hajzlíci.


12. Všade daleko

Tahle země patří z podstaty spíš auťákům, a ne lidem. Pro ty prostě není stavěná. A jestli chodíte rádi pěšo třeba na poštu, abyste si na to vzali dovolenou.


13. Vysokoškolský hvězdičky

Ať už jde o americkej fotbal nebo o basket, vysokoškolský hráči jsou tady braný za polobohy. Takže stačí umět rychle běhat, a máte diplom v kapse. Kdo to kde viděl? Leda v Plzni…


14. Nemetrickej systém

Když oni ty Amíci taky musej mít furt něco spešl. I kdyby mělo jít třeba o dýlku kašpárka. Pro zbytek světa ale zmatky po galonech.


15. Tvrdý v pytlíku

Zákaz pití tvrdýho na veřejnosti se tady obchází na denním pořádku. Stačí dát flanděru do papírovýho pytlíku, a jste z obliga. Přitom každej ví, že normálka lemtáte za denního světla.


16. Modleníčko

Ameriku má údajně na triku Pán Bůh. Takže kdo se tady neukáže v kostele, je vyvrhel a neznaboh. U nás když chodíte do kostela, jste tak trochu podivínskej pánbíčkář, kterým je lepší se vyhnout.


17. V botech až do postele

Že se občas nezujete a vlítnete pro něco do bytu, je asi normálka. Ale rajzovat v botech po celým bytě a sundavat si je jenom do sprchy, není úplně hygienický standard.


18. Über kámoši

Při prvním setkání se na vás tady zubí úplně cizí lidi jako na nejlepšího kámoše. Nenechte se opít rohlíkem, protože chovat se k někomu jeden den familierně, a druhej den mu neodpovědět na pozdrav je pro místní taky normálka.


BONUS:
19. Sejra ve spreji

Aby toho nebylo málo. Jasně, kdo má hravýho ducha, tak si to prostě chce vyzkoušet. Jenže když ona ta dobrota vypadá spíš jako rakovina než sejra.