cili1

1. Načančejte fasádu

Vyškubejte kníry, oholte obočí (a pak domalujte), napatlejte make-upem. Zbytek by měl dohnat nějaký slušný filtr. Pokud ne, tak Photoshop. A filtr. 

2. Nahoďte ksicht

Bez pořádného duckface to nejde. Kačeří zobák, nebo taky blowjob lips je pořád must. A je to jednoduché, tlamičku našpulit, až máte pocit, že pysk přehnete i přes hlavu, a je to. 

3. Najděte sexy úhel

Frňáky nevystrkovat, tváře vcucnout, břicha a předkusy zatáhnout, ošklivou polovinu obličeje nefotit vůbec. A opět – zbytek případně zachrání nějaký filtr.

4. Vyndejte vnady

Těch není nikdy dost. A sbíraj lajky. Jen bacha na bradavky. Prsa vyndavejte jen na únosnou míru, jinak máte po radosti. Facebook má bradavkový filtr a fotku zamázne. I když to bude umění.

5. Buďte hustí

Ne každý má totiž vnady, co může vyndat. Ale není třeba truchlit, stačí nahodit nějaký ultra hardcore prstoklad, a jste cool. A navíc nevypadáte, že jste nějaké sídlištní ořezávátko.

6. Opticky klamejte

Máte čtyři brady? Žádný problém. Zvedněte hlavu k nebesům a vole se přirozeně rozplyne někde na zádech. Trápí vás, že nemáte prsa? Prostrčte si kolena přes tričko a blejskněte se zblízka. Budete mít dekolt, že by vám Paula Wild mohla závidět.

7. Vsaďte na světelný triky

Potřebujete zakrýt beďary? Přepalte to. Chybí vám oko? Schovejte se do stínu. Nejste ke koukání ani tak, ani tak? Postavte se k zrcadlu a vezměte se bleskem. Zazáříte jako hvězda jasná!

8. Buďte lepší

Zásadně se foťte jen na pláži, v posilovně, na mejdanu. Budete lepší. Na druhou stranu, i taková pěkná selfie ze záchoda umí vyvolat řádskou fejsbukovou tlačenici. Záleží na tom, na jakou cílovku míříte.

9. Buďte soudný

Oke, ale zase prrr. Selfie unese ledacos, dokonce i pohřby a tryznu, ale pokud vážně chcete za sebou hluboký příběh, cvakněte se u televize.

10. Označkujte to

Ukažte, že na to máte, a rozjeďte pořádný product placement. Třeba vám z těch dolčů, šanelů, eplů a lobotomů něco kápne. A když ne (jakože určitě ne), tak to alespoň pěkně zastíní, že nejste ta nejhezčí bytost na světě.

11. Milískujte se

Láska je tu s námi, buďte s ňou. Pusinkujte se, nakažte ostatní srdíčkovým morem. To se tak dělá a funguje to navíc jako skvělá zástěrka. Na selfíčku nikdo nebude řešit, jestli ta holka je opravdu vaše, nebo jestli máte malý penis. Prostě máte hezkou fotku a o to tu jde.

12. Milískujte se se psem

Když nemáte po ruce holku ani chlapce, vezměte zvíře. Psi jsou stejně roztomilejší. A až ten váš obskočí nějakou jinou v parku, nemusíte jeho fotku mazat ze všech sociálních sítí.

13. Nenechte se zostudit

Nefoťte se s šeredama. A už vůbec ne s nikým hezčím. Nefoťte se s nikým. Hromadný selfie nechte Oscarům. Ono se totiž sice říká, že čím víc dylin, tím víc duckface a nejvíc lajk”, ale pište si, že nakonec má vždycky někdo větší prsa a vy jako byste nebyli…

14. Photoshopujte

Svatý grál ošklivých lidí, díky němuž zvládnete nadmout své prsy, zvětšit svaly, duckfacy nebo si komplet vyměnit obličej. A že neumíte s grafikou? Žádný stres, kosmetické úpravy zvládnete v „malování“.

15. Prožeňte to filtrem

To je ZÁKON. Bez výjimky. Každá fotka je totiž hezčí, když ji protáhnete nějakým filtříkem. A že máte chutí na vybranou! Hele, přírodní holky taky nikdo nechce… 

16. Popište to

I když filtr samozřejmě použijete, určitě k fotce loupněte hashtag #nofilter. A #nomakeup. A #nobotox. A taky #podivejtejakjsemsedneskaprobudilasnatocenymavlasama a nakonec #tosamo

17. Nebojte se…

… to že máte krátké ručičky a na fotce připomínáte trupíka, je úplně v pořádku. Na selfíčku koneckonců vypadá jako dement skoro každý.

18. Vykašlete se na selfie

Jestli vás nebaví selfíčka, vyprste se na pasoucí krávy v dáli a pořiďte si backfie. Nebo čelfie. A když nemáte svůj den, zkuste shofie. Tedy pokud jste zrovna něco nevyšlápli.

19. Buďte styloví

Pokud jsou vám všechny selfíčkové rady málo a chcete ještě něco navrch, musíte mít motostativ. Budete vypadat skvěle, fantasticky a šik v jakékoliv situaci. Zaručujeme, hele.


cili2