1. Sušiče rukou na WC

Neznáme zbytečnější škatuli. Mácháte pod ní zmáchanýma rukama a usilovně hledáte tajnou kombinaci gest, pod níž se rozhučí. Ano, nakonec se vždycky zadaří. Na okamžik krátký tak akorát, aby na vás naprskala bakterie, co si hoví uvnitř, a přitom neosušila vůbec nic.

2. Sklápěcí stolečky v autobuse

Tenhle výdobytek moderního cestování vás vytočí doslova. Zbytečně totiž zabírá místo pro nohy, do nichž dokáže nepěkně tlačit už před první zastávkou. Což by tolik nevadilo, kdyby tam byl co k čemu. Ale k čemu, když se podlomí i pod tištěným ČILICHILI.

3. Segway

O tomhle se nezdálo ani princezně Koloběžce. Člověk jde a přitom jede. A ti, co jenom jdou, nebo jenom jedou, aby se pak měli na pozoru. Protože ten, co tohle monstrum řídí, je někdo, kdo ani neví, jestli chce jít, nebo jet. Chápete? Taková debilita, že její vynálezce se na ní zabil.

4. Karuselové dveře

Neboli otáčecí… nebo otáčivé… otočné… Čert to vezmi a čert vezmi i tyhle dveře. Strefit se do jejich výklenku tak, aby před nimi člověk nepročekal otvíračku a zároveň si tam nešlapal po nohách s dalšími, je mnohdy bojovka. Kor pro starý lidi. Kor s nákupním vozíkem.

5. Deštníky

Opakujeme: Deštníky jsou zlá, nezáviděníhodná věc. A nebezpečná. A vůbec. Přečtěte si našich 11 důvodů, proč nenávidět deštníky. Ták.

6. Formát novin

Možná je to jinak. Lidi možná nechtějí číst bulvár proto, že je zajímá, kde se zase nacamral Olda Kaiser. Chtějí prostě číst. A četli by i seriózní tisk, jenže listovat těmi plachtami je tak otravné, že se jim vlastně ani moc nedivíme. Kdo to vymyslel? Jak dlouhé to měl ruce? Ví to někdo?

7. Zuby

Už Cimrman pravil: "Zuby – pohroma huby." Ano. První, mléčné, sotva stihneme použít a už máme druhé, na celý život. Čili nepoměr. Ale hlavně bolí kvůli každé prkotině. Nemáme je snad na kousání, křoupání a tak? To je jako kdyby nás bolel otvírák na konzervy. Kdo normální by to vymyslel? Kdo?

8. Opary

A mastičky na opary, co ty opary zveličí. A akné. A vyrážky a další hegeš v obličeji. Proč?! Jako by nestačilo, že, když se nad tím zamyslíte, těch sedm otvorů do hlavy je vlastně už tak dost hnus o sobě sama.

9. Menstruace

Chápeme "údržbu systému". Co nechápeme je: Nešlo to vyřešit lépe? To u toho tělo musí tak exhibovat? K čemu nám ten humbuk je? Trpí holky a ve výsledku i kluci. Nedostanou a ještě mají na talíři, že holky vydrží víc. Vlastně na tom talíři během těch dnů mají všechno. Za co, panebože, za co?

10. Změny času

A proč jako? Pomůže někomu, že banka o hodinu šoupne s otevírací dobou? Že lednu začneme říkat únor? Že ta menstruace nepřijde v pondělí, ale v úterý? Nepomůže. Nikomu. Kdo to vymyslel? A kolik bylo hodin?

11. Internet Explorer

Jsou prohlížeče a pak je explorer. Ta nejpomalejší a nejnepraktičtější věc, která vás napadne, když se řekne internet.

12. Darovací daň

Darujete kamarádovi šatník, protože jste ztloustli. (No dobře, tak zhubli.) Za což on by měl cálovat státu poměrnou část hodnoty. On se rozhodne vám jej vrátit, protože zhubl. (Dobře, ztloustl.) Za to máte cálovat vy. Párkrát si to prohoďte a hodnota šatníku je v… víte, kde. Ve státní pokladně.

13. Daňové přiznání

Už jste se s tím smířili. Přes daně nejede vlak. Takže to chcete udělat. Někomu cizímu chcete dát své vlastní, poctivě vydělané peníze. Jenže to není jen tak. Těch papírů, těch razítek. Proč prostě nejde přijít na přepážku, prozradit rodné číslo a nechat se okrást?

14. Automatické opravy

Word, mobily, vyhledávač Google… Tyhle chytré vynálezy někdo vymyslel tak chytře, že se snaží být chytřejší než my. Takže nám cpou svoje vlastní verze, kolikrát tvrdohlavě. A my přitom víme, co jsme chtěli napsat, nejsme přece debil. Debil je ten, co to takhle vymyslel.

15. Flipchart

V každé kanceláři se mu pracovně říká mr*ák. Protože si jednak nikdo nedovede hned vzpomenout, jak se mr*ák vlastně jmenuje a především se jako mr*ák chová. Kdo s ním totiž jednou pohne, už ho nikdy správně nepostaví.

16. Rákosový rolety z Ikea

Tuze krásná věc, která zdobí 80% všech domácností v Čechách. Nicméně málokdo už přizná, že jakmile tuhle parádu jednou spustíte, už ji v životě nenamotáte tak jak máte. Takže je na jedné straně níž, provázek se zacuchá, a jak s tím kvedláte, tak si nejspíš vytrhnete kus omítky ze stropu.

17. Mop s kýblem

V reklamě tvrdí, jak jsou boží, geniální a jak s nimi půjde vytírání samo. Houbeles. Jediné, že si naděláte na podlahu, jak se snažíte vymačkat kus hadru a co je nejhorší, ona ta věc ani pořádně nevytře. Jen takovej drobnej šolich.

18. Excel

Skutečný pán pekla doprovázený svým věrným pomocníkem Powerpointem. Jen těch životů, kterých se zbůhdarma utopila v řádcích, funkcích a na zbytečných slidech. Nepočítaně.

19. SAP

Znáte SAP? Neznáte? Tak to víte o životě pěkný prd. Komu se někdy roztočilo kolo smrti nad neuzavřenou objednávkou a následně vyplivlo chybu, čímž dobrou hodinu práce odsoudilo vniveč, zná skutečnou podobu pekla.