1. Ráno před skříní nemáte problém, co na sebe. Chlapi oblek, ženské šaty a jde se. Žádný experimenty.
 2. Nemáte kuří oka. Boty si dáte šít na míru, i kdyby to měly být jarmilky do těláku.
 3. Kámoši vám neberou zbytečně moc času. Máte jich jako prstů na jedné ruce, znáte je jménem a potkáváte jednou za čas v kavárně. Ne jako ti blázni na Facebooku.
 4. Zprávy si k tělu pouštíte leda přes tištěné noviny, takže víte všechno tak pozdě, že už nemá cenu se tím vzrušovat.
 5. Jestli kouříte, tak jedině dýmku a ta se nešlukuje. Díky tomu budete vesele bafat ještě v době, kdy všichni vaši známí a otravní nekuřáci už dávno proletí komínem.
 6. Večery trávíte u krbu s knihou. Když je knížka blbá, prostě přiložíte. Zatímco lidi bez krbu brzy nevědí, kam ten brak už doma dávat.
 7. Kdo si počká, ten se dočká něčeho dobrého. Třeba starých vín, vyzrálých sýrů nebo stařeného hovězího.
 8. Ostatně dobrému jídlu jste holdovali už v době, kdy se všichni gurmeti a gastronauti futrovali leda špagetami s kečupem. Dneska s jídlem neděláte štráchy a neotravujete svým vychuceným talířem celý svět.
 9. Budete mít ještě ve sto letech sluch jako hrom. Nejhlasitější muzika, jakou jste si kdy pustili, bylo finále Beethovenovy Deváté.
 10. Když máte sex, tak pěkně tradičně – za účelem plození a ne králíkům pro švandu. Doma vám proto lítá dětí jako smetí a bude vám mít kdo vydělat na penzi, vy kujóni.
 11. Utrácíte většinou za věci, které se vyplatí – mince, drahé knihy, obrazy, sochy, veteráni. Takže vás pak dědicové budou milovat, až to všechno pošlou do frcu.
 12. Slavíte svátky tak, jak se sluší a patří. Zatímco všichni blbnou o adventu v nákupácích a na Velký pátek dřepí v rachotě, vy máte pohodu, klid a usebrání.
 13. Na psacím stole máte notýsek, pero a pevnou linku. Když nejste doma, nikdo se vám nedovolá a basta. Poštu přijímáte leda do kastlíku. A odpovíte do 30 dnů.
 14. Umíte si uvázat kravatu, motýlka, šátek, mašli a nemusíte si je kupovat na gumě. Domů z baru pak jdete jako šviháci a ne jako klaun s mašlí nakřivo.
 15. Ať už jste muž nebo žena, víte, že každá manželka patří leda do kuchyně, kostela a postele. Takže doma máte vždy uklizeno, uvařeno a pohodu. Feministky ať si dají pohov. Amen.
 16. Ve společnosti nemáte problém s tím, kdo koho zdraví, koho komu představit a který příbor je k čemu. S Guthem-Jarkovským jste chodili na pískoviště.
 17. V hospodě jste za machry, protože znáte slova jako choroš, rozsocha, ptydepe, prevét nebo střída. Zato jste v životě neslyšeli o selfie.
 18. Kdyby bylo po vašem, měli bychom tady monarchii. Bez debaty.
 19. Jste konzervy, moc se neměníte – když máte pleš, máte ji i za dvacet let.
 20. Až budete opravdu staří, ušetříte za plastiky, módní hadry a umělé kyčle. Vy se za věk stydět nebudete.