1. Ne každej má rád pumpkin spice latté. Fakt.
 2. Barevný listí opadá. A pak se musí hrabat. A pak znovu a znovu a znovu… dokud už si nechcete vrazit násadu od hrábí do oka.
 3. Halloween je u nás událost jen pro holky, co sledujou make-up tutoriály na YouTube, a vysokoškoláky. Páč obzvlášť chlapci na takový halloweenský VŠE party jako Batman, Freddy Krueger nebo mumie zabodujou spíš než v civilu.
 4. Začíná sezóna bacilů a bacilonosičů. Přirozeným prostředím je pro ně zejména usoplená MHD, takže na každý cestě do školy nebo do práce si radši postojíte, abyste měli šanci se těm kýchancům, prskancům a smrkancům vyhnout. Nevyhnete.
 5. Což vede ke všem těm rýmičkám, kašlíčkům, angínečkám, chřipečkám, zápalíčkům plicíček…
 6. …které v lepším případě přepadnou vás a v tom horším vašeho přítele.
 7. A v tom nejhorším případě oba, takže vy budete muset s horečkou strouhat zázvor do čaje, zatímco on bude sepisovat závěť.
 8. Facebook vás sice každej den upozorňuje ať "Si nezapomenete deštník, Petra!", ale vy si ho do kabelky stejně nikdy nedáte.
 9. Ani deštník, ani papírové kapesníky.
 10. Venku vás místo letního romantického deštíku čeká pokračování několikadenního slejváku, který s sebou nese minové pole kaluží… a ani do nich nemusíte šlápnout. Stačí, když kolem vás projede auto a vykouzlí vám na kabátu Jacksona Pollocka.
 11. Do toho fouká vítr a z každýho vyžehlenýho nebo nakulmovanýho počinu se po prvních krocích stane “I woke up like this” styling, a tady ani Heidi Klum nepomůže…
 12. …zato o “messy bun” máte zaručeně postaráno. Aniž by byl v plánu.
 13. Holinky. Možná jsou funkční, ale rozhodně nejsou stylový nebo roztomilý. Ne když je vám víc jak 15. A obzvlášť ne ty křiklavě růžový. S Hello Kitty. Ne, ne, ne.
 14. Válenky! Od slova “válet”, takže logicky boty na doma. Ne do školy, ne do kanclu, ne nikam. Doma budou!
 15. Otázku “Není ti z tý cigarety vedro?” střídá otázka “To ti ta cigareta za tu zimu stojí?”
 16. Večery namísto grilováním s kamarádama trávíte vyvalený u televize, kde vás na každým programu pronásleduje Kateřina Brožová, Alzák nebo Jakub Kohák.
 17. Když se ráno oblíkáte, zjistíte, jak málo máte teplýho oblečení a že ten černej cardigan máte na sobě tenhle týden popátý.
 18. Jenže taky končí letní výprodeje a všude maj na chvíli zas jen nový kolekce…
 19. …takže velká nákupní terapie jaksi nepřipadá v úvahu. To znamená, že si koupíte jeden úplně jinej černej svetr, kterej budete pro změnu nosit celej příští týden.
 20. Jo a… Vánoce jsou za rohem.