1. Vždycky, když si pořídíte do bytu kytku, nějakou záhadou se vám povede ji do měsíce umořit. Ať už je to fíkus, kaktus… nebo umělka.
 2. Teda až na kytky v akvárku s rybičkama. Ale tam vám pro změnu vychcípají všechny rybičky.
 3. Nejste schopná vstát ani na pátej budík. V jedenáct dopoledne. Takže k dítěti by se vám v pět ráno vstávalo sakra blbě, pudy nepudy. Prostě to nepude.
 4. Kdykoli se dozvíte, že nějaká z vašich kamarádek je v tom, první, co vás napadne, není “Gratuluju!”, ale “Chudák holka.”
 5. Termín “moje miminka” zatím používáte jenom pro pár nových bot. Anebo pár láhví vína na víkend.
 6. Jste psycho i bez laktační psychózy.
 7. Novej smartphone vám pokaždý vypadne z ruky záhy po tom, co ho vyndáte z krabičky. A děti jsou ještě křehčí než iPhoňáckej displej. Evidentně.
 8. Povinnosti odkládáte až na ten nejzazší termín. A podělaná plína nepočká, až dokoukáte Hru o trůny.
 9. Tak nějak tušíte, že s těhotenským břichem by vám to neslušelo.
 10. A že momentálně nemáte kapitál ani na novej svetr, natož pak na obměnu celý skříně za těhotenský outfity. O dupačkách nemluvě.
 11. Taky ještě zdaleka nejste připravená obětovat svůj opečovávanej Instagram fotkám vašeho mimíska. A všichni víme, že přesně to se po jeho narození stane. V lepším případě.
 12. V tom horším budete už v sedmém měsíci postovat sépiové fotky, na kterých vám otec láskyplně objímá ten medicimbál, co máte místo břicha. … Otec toho dítěte, proboha!
 13. Porod.
 14. Naprosto nechápete, jak může někdo na dvoudenním miminu poznat, že má nosánek po tatínkovi a pusinku po mamince.
 15. Kdykoli jste na party a vaší kamarádce se udělá nevolno, zdrháte, protože se vám zvedá žaludek. A teď si představte, že vás ten capart ohodí od hlavy až k patě, hm?
 16. Zas budete třeba navyklá z DEVÍTI MĚSÍCŮ ranních nevolností.
 17. Zvládnete perfektně uvařit přesně tři jídla. Míchaný vajíčka, čínskou polívku a guacamole.
 18. Kdykoli vidíte na Facebooku rodinnou fotku nějaký kamarádky, nelajkujete kvůli nekolikaměsíčnímu miminku, ale kvůli psovi.
 19. Ale od myšlenky, že si sama pořídíte psa, jste upustila, pač byste ho musela venčit, uklízet po něm venku i v bytě, všechno by vám zničil… A ne nadarmo se říká, že nejlepším tréninkem na dítě je pes.
 20. Ale zatímco se psem budete mít starosti maximálně patnáct let, dítě jde v patnácti na střední a vám reálný starosti teprve začínaj.