1. Tak především kočka z ulice je zadarmo.
 2. Teda když odečtete žrádlo, ale jelikož je zvyklá lovit myši, pytel granulí jí vydrží i na měsíc.
 3. A taky nevyžaduje 3x denně kočičí dobrůtky za 60 korun.
 4. Když jí chybí zelenina, ukousne si někde kus trávy. Když potřebuje proteiny, sežere mrtvou mouchu. Nemusíte ji kupovat speciální kočičí doplněk stravy.
 5. Navíc ušetříte za veterináře, protože umí sežrat kost z kuřete. Britská kočička má sice vznešené předky, ale veterináři už vám z ní tenhle týden tahají osmou kost. A to je úterý.
 6. Pouličního mourka můžete pojmenovat třeba Mourek. Nebo Tulák. Nebo mu prostě dáte jiný kočičí jméno.
 7. Šlechtěná kočička má vybrané jméno 3 roky před svým narozením.
 8. A když jí náhodou oslovíte „Kiki“ místo „Kikina von Kočkomňauk“ týden s vámi nepromluví.
 9. Když zapomenete 2 dny vynést kočičí záchod, Tuláček nemá problém se smradlavým pískem. Šlechtěná kočka se vám do něj ale už nevytentuje.
 10. Samozřejmě neexistuje, že by udělala hovínko mimo. To šlechtičny nedělají. Prostě nebude 3 dny kadit. A potom praskne.
 11. Možná je taky dobrý zmínit fakt, že všechny šlechtěné kočky mají tak trochu grumpy face.
 12. Mourek bude s vaším psem kamarádit nebo se ho bát.
 13. Kočka z chovu ho bude šikanovat.
 14. Pouliční kočka bere mouchu v misce s vodou jako bonusový článek v jídelníčku, šlechtěná se z tý misky nenapije, dokud ji nevydezinfikujete jarem.
 15. A pak pravděpodobně pojde na následky právě toho jaru.
 16. Mourek chápe, kde je jeho pelíšek a kde je ten váš. Šlechtěná kočka chápe, kde je její pelíšek. Ale nechápe, proč se jí do něj pořád cpete i vy.
 17. Kočička z ulice neřeší, co máte na sobě. Řeší jenom pohodlnost vašich prsou. Kočka-královna se s vámi nebude bavit, pokud nemáte alespoň trojky oděný do Victorias Secret.
 18. Samozřejmě trojky prsa. Trojky na vysvědčení znamenají totální nezájem. S tak podřadným tvorem se přece žádná kočka nemůže bavit.
 19. Ale tulácké kočky naštěstí neumí číst, takže…
 20. Tuláček přijde do postele, když je vám špatně a zlepší vám náladu. Šlechtěná kočka na vás bude půl dne naštvaná, že marodíte, ale nakonec vás taky přijde utěšit. Aby se teda neřeklo.