1. Rostliny

Vaše snahy pěstitele končí. Kočka totiž spase všechno zelené i jinak barevné rostlinstvo v bytě, které záhy s elegantním škubáním celého těla vyblinká na koberec.


2. Prádlo

V kočičí škole se pravděpodobně učí, že komínek čisťounkého vyvoňánkovaného prádla je kočičí trůn. Takže do koše s čistým prádlem se kočka noří s prazvláštním potěšením a železnou pravidelností.


3. Chlupy

Jsou všude. Na křesle, na stole, na vás, na jídle, na vašem spodním prádle. Prostě všude. A nic s tím neuděláte. Navíc se vám všude po bytě válí takové ty nechutné lepkavé odchlupovací válečky.


4. Místečko

Když na psa zařvete „Místo!“, okamžitě se uklidí do kouta na kus uválené deky a dá pokoj. To kočka ne. Její místečko je přesně tam, kde vy nechcete, aby rovna byla. Tedy váš klín, zrovna když musíte okamžitě vysmahnout z domu, a nebo hluboko hluboko pod skříní, když vy se zrovna chcete mazlit.


5. Počítač

Miciny milují to záření, co leze z televize a z počítače, takže se pořád ochomýtají kolem. Velmi vyhovující pelíšek pro ně představuje také klávesnice, především kdy máte do 5 minut odeslat superdůležitej mail.


6. Laserové ukazovátko

Číči po něm šílí, lítají po bytě, je to sranda nesmírná, a vy se tak aspoň na moment můžete radovat, že máte jakýs takýs ovladač na kočku. Jakmile tu bžudu chcete ukázat kámošům, kočka vás okázale ignoruje, zatímco vy jste i s celým laserem za blblečka.


7. Horolezci

Kočky mají rády přehled pěkně z vejšky. A neváhají se tam škrábat po čemkoliv dostupném. Dobře poslouží záclony či závěsy, vhodné pro disciplínu šplh jsou rovněž plechové žaluzie.


8. Škrabadlo

Abyste ušetřili krásu vašich křesel, gaučů a koberců, micině jste pořídili škrabadlo. To od té doby stojí nepovšimnutě v bytě a lapá prach, zatímco kočka dál šťastně drancuje vybavení vašeho bytu.


9. Schovka

Kdykoliv kočku hledáte, není k nalezení. Na volání, číčání ani šustění obalem pamlsků nereaguje. Takže propadnete panice o smrtících pádech z okna a rychlých fárech, a propuknete v pláč, zatímco kočku najdete o půl dne později spokojeně vrnět v příborníku, v pračce nebo na jiném místě, kde podle všech fyzikálních zákonů není možné, aby tam kočka byla.


10. Tašky

Kočky z nějakého důvodu zbožňují tašky. Lezou dovnitř, na batohu si dělají pelechy a to všechno zrovna ve chvíli, kdy vy potřebujete akorát vzít tašku a jít. Jenže ta mici je tak spokojená, že obsah opatrně přeskládáte do jiného zavazadla.


11. Přepravka

Do tašek by mrchy lezly, ale pokuste se tu šelmu dostat do přepravky, když vyrážíte třeba na veterinu. Lest v podobě pamlsků v přepravce nepomáhá. Je to zkrátka boj. Nebezpečný! Zvláště pro člověka.


12. Drápy

Každá kočka má 18 drápů a nebojí se je použít. A to ať už něžně při mazlení a předení slastně zatíná drápy do vaší nohy anebo brutálně bojuje proti uvěznění do přepravky. Vy pak máte po předloktí  rozdrápaný šlicy jak nějaký emo děcko.


13. Zadek

Ten číča při každé vhodné i nevhodné příležitosti vystrčí přímo do vašeho obličeje, takže ji tak 15x denně můžete obdivovat skutečně ze všech stran.


14. Lednice

Prakticky nemůžete otevřít dveře do ledničky, aniž byste měli okamžitě za zadkem kočičí komando dožadující se zase jemné telecí paštičky, kterou moc dobře ví, že tam máte.


15. Mezi nohama

Je jedno, jestli jste chlapeček, nebo holčička. Mezi nohama se vám totiž vždycky motá hlavně kočka.


16. A dost

Kočka si přijde pro pomazlení, tak ji hladíte a drbete jako o závod. V jednu chvíli má ale zvíře mazlení dost, sekne po vás drápem a dosyta vymazlené si hrdě odkráčí zase po svých. Jakápak vděčnost, že jo.


17. Noční šelma

Protože svoji micinu milujete, nakoupíte jí hračky. Ty, které vydávají zvuky, jako zvonečky, rolničky a jiná cinkrlátka, si vždycky schovává na zábavku okolo třetí hodiny ráno.


18. Voyer

Kočka vás sleduje. Ve sprše. To není sranda, je statisticky prokázáno, že každá třetí kočka svého páníčka či paničku očumuje při sprchování. Proč tomu tak je, nikdo neví, o to je to úchylnější.


19. Tekuté kočky

Kočka je velmi flexibilní zvíře. Protáhne se kamkoliv i do nemožně malých skulinek a škvír. Nicméně, když je s váma na gauči, rozteče se po celé jeho ploše, takže vy jste stulení v koutečku, hlavně aby se spokojená micinka neprobudila.


20. Všechno shodí

Hlavně věci, ke kterým máte osobní vztah. Jediný vztah, který máte povoleno mít, je přece ke svojí kočce, že ano!