1. Zdravá barva

Stačí trocha čerstvého povětří, případně lehčích omrzlin, a hned vypadáte jako holka krev a mlíko. Úplná Nastěnka, co potřebuje Ivánka.  

2. V péřovce je tlustá každá

I anorektička Angelina Jolie připomíná v naducané bundě Halinu Pawlowskou. Takže pokud jste o svátcích nabraly nějaké to pětikilíčko navíc, snadno se to mezi ostatními sněhuláky ztratí.

3. Galantnost

Lehké zakašlání nebo se mírné třesení zimou způsobí, že vám kdekdo hned nabízí kabát. No a když máte něčí kabát, tak už vám neuteče. 

4. Chodící radiátor

Každá živá bytost na ulici je zdroj tepla. Můžete vypadat jakkoliv, ale čím vám bude někdo blíž, tím víc se zahřeje. 

5. Odborník

Chlapi jsou nadšení, když vás můžou učit na lyžích, na snowboardu, na bruslích… a že to umíte líp než oni, si všimnou fakt málokdy. 

6. Burka efekt

V zimě jsou muži zvyklí vídat mnohem míň odhalených žen než v létě. Takže stačí ukázat kotníček nebo ramínko, a jsou v rauši. 

7. Kozačky

Netřeba vysvětlovat. 

8. Sníh na řasách

Drobné jiskřičky kolem očí zmatou chlapy zvlášť pod pouličním osvětlením. Podvědomě se jim propojí s romantickými filmy, které většina z nich tajně sjíždí.

9. Ledovka na chodníku

Když to klouže, je lepší zavěsit se a jít ve dvou, ne?

10. Nenápadný alkohol

Grog je vlastně jenom taková ochucená voda, že jo. Punč je něco jako teplá šťáva na zahřátí. A svařené víno už vůbec není víno, takže nemůže být nebezpečné.

11. Plesy

Zima je jediná doba v roce, kdy se týden co týden můžete oháknout jako princezna. A tisknout se na prince, zatímco se vám z valčíku naprosto počestně točí hlava. 

12. Jak malí

Jakmile napadne sníh, mají i dospělí tendenci začít blbnout jako školáci. Koulovat se, klouzat, házet  navzájem do sněhu, válet se tam po sobě…

13. Roztažené cévy

Jakmile někdo vejde z mrazu do tepla, povolí mu všechny póry v těle a krev začne proudit rychleji.  Je to něco jako chlast, takže jde jen o to, stát za dveřmi a odvádět si zblblé vyvolence za kravatu. 

14. Dáreček

Chlapi se k vám musí prodrat přes mnohem víc vrstev. To jim dodá pocit, že jste musela stát za takový boj. 

15. Bombarďáky jsou v klidu

Když je kosa, nosí tanga jenom štětky, které mají silikonovou pánev, takže necítí chlad. Pročež se nemusíte cítit trapně. 

16. Noc je delší

Stmívá se ve čtyři, takže je mnohem víc času na to, nachystat si romantickou večeři, pustit si super film, a pak je ještě škoda chodit spát, že jo. 

17. Konkurence v čudu

Když je fakt kosa, tak se nehraje fotbal. 

18. Funkční lež

Po příchodu ze zimy se každý muž bojí, že bez slipů vypadá směšně. Stačí pochválit rozměry, a bude vás zbožňovat. 

19. Šetříme energie

Živočišné teplo je zdaleka nejúčinnější. Čím víc si ho budete v místnosti vzájemně předávat, tím víc uspoříte na topení. 

20. Mizerné počasí

Když je venku hnusně, fujavice metelí a metelice fujaví, je mnohem přirozenější zůstat v posteli. Spolu.