1. Stoprocentně můžete dělat něco užitečnějšího. V podstatě skoro cokoli…
 2. Náhodou na vás vyskočí nějaká rozcapená rajda a mravní výchova, na které léta makali vaši rodiče, je v prachu.
 3. Sleduje vás CIA, FBI, KGB, BIS, Obama, Kim Chong Un i Bono Vox. Každé vaše kliknutí je pečlivě monitorováno. A až to budete nejmíň čekat, jednou to na vás někdo vytáhne.
 4. Internet je plný lákadel, za které můžete až nepříjemně snadno a neuvěřitelně rychle utatit hříšné peníze. Než se nadějete, může být pozdě. Poštovné zdarma je zlo.
 5. Náhodou kliknete třeba na tenhle článek, a už nikdy nebudete šťastní.
 6. Doslova kdykoli vám do mailu může přistát nějaká otravná práce, co musíte udělat okamžitě. Jak se na internetech řiká: ASAP. Bacha, ten mail už je třeba odeslanej…
 7. Kontinuální masturbace neškodí, ale unavuje
 8. Ušetříte proud. 
 9. Internet je semeniště zločinu. V jednom kuse vám někdo nabízí ke stažení nějaký ilegální obsah. Ani v těch nejhorších špeluňkách nebují zločin tak intenzivně.
 10. Jednou omylem zapnete kamerku, a vaše intimní chvilky skončí na youtube. To je pak ostuda na celý život.
 11. Internet kazí oči!
 12. Sice máte 500 kámošů na Facebooku, ale přes internet si s nimi nedáte ani pitomý drink. Tak vypněte komp a hurá do nejbližší knajpy. Trochu se socializovat. 
 13. Internet nezapomíná. Jednou napíšete nějakou neuváženou pitomost, a ona na vás z pár let vypadne, až se budete chtít oženit nebo kandidovat do senátu. 
 14. Stojí za váma šéf. A jestli ne teď, tak jednou určitě.
 15. Všechny ty trojské koně a viry právě teď přeposílají čísla a hesla vašich účtů někam do Dubaje. Kde si z nich zakuklení počítačoví experti vezmou, co budou potřebovat. A že toho ti kluci umí utratit docela dost. 
 16. Internet je posel špatných zpráv. No odkud se dozvídáte o padajících letadlech, povodních, hurikánech a nových albech Michala Davida? No?
 17. Zahltíte si hlavu spoustou zbytečných informací, kterých je ta ďáblova síť plná. Třeba jak dlouho souloží divočák, s kým spí Olga Lounová (pamatujete si na ni ještě?) a jak spolu tyhle dvě informace souvisí. A pak nemáte místo pro důležité vědomosti.
 18. Vyskakovací okna už dávno nejsou, co bývala. Tehdy se vám náhodou odkliknutá nahotinka rozcapila ve stovce exemplářů přes celou obrazovku… ale i dneska na vás co chvíli nešťastnou náhodou vypadne nějaká čuňárna. A to je pak doma vysvětlování.
 19. Budete mít křivá záda, protože určitě sedíte blbě.
 20. Protože jestli jste dočetli až sem, pravděpodobně vás to potáhne k dalším ČILICHILI článkům. A tak to bude furt dokola. A nakonec si tím vším internetem zničíte život.

Vidíte? Internet je nebezpečný jako blázen. Tak si to zkusíme znovu. K vypnutí připravit, pozoooor…