1. POKUD JE VÁM 10 LET, PRAVDĚPODOBNĚ DOSTANETE OD STRÝČKA SVÉHO ÚHLAVNÍHO NEPŘÍTELE ELEKTRICKOU MYŠ, PROTOŽE UŽ JSTE DOST VELCÍ NA TO, ABYSTE SE S NÍ VYDALI HLEDAT ŠTĚSTÍ VE SVĚTĚ.

2. I ROSTLINY A STROMY MOHOU BÝT POVAŽOVÁNY ZA ZVÍŘATA. PŘEDEVŠÍM CIBULE.

3. POKUD SI NĚCO MOC MOC PŘEJETE, STAČÍ OTOČIT SVOJI ČEPICI KŠILTEM DOZADU. ZÁZRAČNĚ SE TO SPLNÍ.

4. JESSIE Z RAKEŤÁKŮ SE VLASTNĚ JMENUJE JESSICA, ALE NIKOHO TO NEBERE. JAMES JI TAK OSLOVIL JENOM JEDNOU ZA CELÝCH 15 SÉRIÍ.

5. KOHO ZAJÍMÁ JEJÍ JMÉNO? MĚ BY SPÍŠ ZAJÍMALO, JAKÝ LAK NA VLASY POUŽÍVÁ. I PO 74353657544 BLESKOVÝCH ÚTOCÍCH JEJÍ ÚČES TOTIŽ VYDRŽEL.

6. „PIKA PIKA!“ ZNAMENÁ „MÁM TĚ RÁD.“ ALE ZÁROVEŇ TAKY „TRHNI SI PLOUTVÍ, MAGICARPE!“

7. BROCK VIDÍ.

8. EXISTUJE 150 DRUHŮ POKÉMONŮ. OFICIÁLNĚ. TĚCH DALŠÍCH 400 NIKOHO NEZAJÍMÁ.

9. POKUD USNETE, POKRESLÍ VÁM OBLIČEJ FIXEM POKÉMON, JEHOŽ JMÉNO SI SICE NEPAMATUJETE, ALE ROZHODNĚ VÍTE, JAK TEN RŮŽOVEJ BASTARD VYPADÁ.

10. NĚKTEŘÍ LIDÉ SE AŽ MOC INSPIROVALI SNORLAXEM. JÍDLO A SPÁNEK NAPLŇUJE JEJICH ŽIVOT.

11. POKUD CHCETE BÝT NENÁPADNÍ, OBŘÍ HORKOVZDUŠNÝ BALÓN VE TVARU KOČKY JE NEJLEPŠÍM ŘEŠENÍM.

12. EKANS JE POZPÁTKU SNAKE. PROTOŽE JE TO HAD. BOŽE.

13. KDYŽ UŽ TŘETÍ DEN NA POUŠTI UMÍRÁTE ŽÍZNÍ, ÚPLNĚ PŘESTANETE VNÍMAT VĚCI KOLEM SEBE. NEBO LIDI. NEBO ZVÍŘATA. NEBO TY ČTYŘI VODNÍ POKÉMONY, CO JDOU VEDLE VÁS.

14. POLICISTKY A ZDRAVOTNÍ SESTŘIČKY VYPADAJÍ VE VŠECH MĚSTECH STEJNĚ. DOKONCE SE STEJNĚ JMENUJÍ. I TAK VÁM ALE PAMATOVÁK NA JMÉNO PRAVDĚPODOBNĚ SELHAL. TAK SCHVÁLNĚ: POLICISTKA JOY, NEBO SESTRA JOY?

15. POKÉMONI NEMLUVÍ. VÝJIMKOU JE MEOW, TEN SE OMYLEM Z BUDOUCNOSTI TRANSFORMOVAL ZE SVĚTA DIGIMONŮ A BOHUŽEL UŽ NENAŠEL CESTU ZPĚT K MLUVÍCÍM KAMARÁDŮM.

16. V KAŽDÉM MĚSTĚ JE POKÉMONOVÝ STADION. ŠKOLY EXISTUJÍ JEN VÝJIMEČNĚ. JSOU TOTIŽ DRAHÉ. ZATÍMCO STAVBA BUDOVY, KTEROU PO PRVNÍM ZÁPASE BUDETE STAVĚT ZNOVA, VYJDE LEVNĚ.

17. BROCK MÁ BEZEDNOU TAŠKU, ZE KTERÉ UPROSTŘED LESA VYTÁHNE STŮL S UBRUSEM A NÁDOBÍM A K TOMU TŘI ŽIDLE. TAKŽE HERMIONA GRANGEROVÁ JEHO KOUZLO NEKONEČNÉ KABELKY VLASTNĚ JEN OKOPÍROVALA. (POKUD MU TEDY TU JEHO PŘÍMO NEUKRADLA.)

18. POLÉVKA SE NEJLÉPE JÍ VIDLIČKOU.

19. LÁSKA, KRÁSA, ŠTĚSTÍ A TOUHA JSOU NEJVĚTŠÍ ZLA, CO KDY NAŠI ZEMI OVLÁDLA.

20. KAŽDÝ TRENÉR U SEBE MŮŽE MÍT JEN ŠEST POKÉMONŮ. MOBILNÍ HRA POKÉMON GO POVOLUJE AŽ 250. NO JO, ČASY SE MĚNÍ.