1. Divný partnerovo věci

Hnusný talismany svýho partnera sice můžete z duše nenávidět, ale jednou je to dospělá lidská bytost a má právo umístit je do společného životního prostoru. A vám holt zbude akorát právo je z duše nenávidět.

2. Touha po samotě

Vracíte se po náročném dni v práci a jediné, po čem toužíte je, aby vás svět nechal na pokoji. Jenže miláček se zrovna potřebuje přitulit. A vy víte, že je vlastně v právu, anžto se takhle zničení vracíte domů už měsíc. A tak se přemluvíte. A je vám z toho zle.

3. Domácí mazlíčci

Nejhorší jsou pohrobci z předchozích vztahů. A je jedno, jestli je to pes, nebo muňky. Když dělaj bordel, když vám dávaj najevo svoji nenávist, když vám žerou věci… prostě vás točí do vrtule.

4. Dárky od bejvalejch

Něco jako talismany, ale horší. Na začátku, když si ještě všechno říkáte, se dozvíte klíčové historky, které k jednotlivým předmětům patří. A pak už akorát do smrti tiše trpíte.

5. Záměna jména

To nevysvětlíš! Může to přijít i po letech a pořád je to stejné zlo. A táhne se to vztahem jako smrad. Jediná obrana je vyříznout si jazyk. A to zase dost bolí.

6. Filmy

Minule jste si prosadili vraždící monstrum z bažin, takže tentokrát je řada zase na Hughu Grantovi. Pro někoho to je prašť jako uhoď. Ale pokud nemáte stejný filmový vkus, užijete si před telkou spoustu trápení. Fakt. Uvidíte. Dejte tomu pár let.

7. Seriály

Seroše jsou speciální disciplína. Zvlášť, když na ně koukáte společně. Protože když se jednomu zrovna nechce, tak se navzájem blokujete. Tudíž jeden nebo oba pak koukají tajně napřed. A vzniká tenze, vzniká napětí, konfilkty, hádky, násilí, rozchody a tak dále.

8. Ochutnávání

„Nechceš svoje jídlo?“ „Ne, jen kousíček ochutnám.“ A pak vám vyžere talíř. Známe to všichni.

9. Rodiče

Není to úplně vina toho druhého, ale návštěva u potenciálního tchána a tchyně je horor vždycky. Naše rada zní: “Randěte se sirotkama!”

10. Příšerný hadry

Každý člověk vlastní alespoň jeden kus oblečení, ve kterém si myslí, že vypadá super. Opak bývá pravdou.

11. Dovolená

Jeden by se válel u moře, druhý by radši na vejlet do hor, objevovat památky nebo se ničit extrémními sporty. Navíc máte konečně dost času na hádky. Není divu, že psychologové označují dovolené za podobně rizikové jako teroristický útok.

12. Kámoši a kámošky

Jeho přivožralý kumpáni, co vás plácaj po zadku, a její uhihňaný kámošky, který se hodiny bavěj jenom o cyklech… sociální martyrium, kterému se říká „vyrazit si s miláčkem do společnosti“.

13. Nepořádek

Krajkový kalhotky jsou fakt sexy. Ale když se jich hromada válí v rohu koupelny a už čtrnáct dní se marně těší do pračky, můžete svý holce oficiálně řikat „šmudlo“. U chlapů je to horší o to, že jejich spoďáry obvyhle neobsahují esteticky přitažlivé krajky.

14. Fórky

Dobrý vtip na začátku pomůže prolomit ledy. Odpusťe si ale fórky o postavě svý holky, její matce, rodině, kámoškách… i takové ty humorně košilaté. Vlastně radši všechny, protože to, čemu se na prvním rande hihňala, ji po třech letech vztahu akorát vytočí.

15. Gender fuck

Není jediný důvod, proč by dívka měla svému chlapci prát a žehlit košile, pokud má chlapec dvě ruce a žehličku. Ale ona pak zase musí počítat s tím, že by se měla naučit zacházet s vrtačkou. Tak to holt v genderově rovnoprávné společnosti chodí.

16. Žárlení

Nežárlit vůbec může bejt stejně blbý, jako žárlit moc. Chce to tak nějak s mírou. Hehe. s Mírou. Chápete, no ne?

17. Asynchronní jezení

Holky jsou imrvére na dietě a chlapi zase pořád nenažraní. Ona nejí před jógou, on zas po posilce futruje bílkoviny. Domluvit se na konzumaci stejného pokrmu ve stejném čase je s postupujícím vztahem stále těžší a těžší.

18. Svátky a výročí

Nikdy se vám nepovede vychytat všechno. A když náhodou jo, nevyjde to příští rok. Případně přespříští rok… prostě jednou zapomenete a máte zkaženej celej život.

19. Řízení

„Brzdi! “Zpomal!“ „Tady jedeš na trojku?“ „Víš, že jsi v obci?“ Řízení automobilu je samo o sobě dost stresující věc. Ale když jedete s partnerem, stává se z vás motorizovaná nášlapná mina.

20. Vaření

U plotny má bejt jenom jeden, jinak to hrozí násilím. Ne nadarmo se na světě nejvíc vražd stává v kuchyni. Všechny ty stojany s noži, vroucí olej, paličky na maso, sekáčky na led… A pak jenom stačí, aby vám vaše drahá polovička nečekaně ztlumila plamen pod bramborama… a už to jede.