1. Necháte si udělat tetování nebo piercing

Tetování i piercing se hojí. A na to je potřeba sucho a klid. V létě se pořád potíte jako dveře od chlíva a to hojení prostě nepřispívá. Takže jestli si nechcete nechat novej obrázek vyhnisat, počkejte radši na podzim.


 2. Copánky

Bude vám to v létě stahovat hlavu, takže se ani nevyspíte, ani si neodpočinete a ještě to v horku bude furt mastný.


3. Pořídíte si děcko s Řekem

V danou chvíli to může vypadat jako super nápad. Jenže když vás pak cestovka odveze domů, může se taky docela dobře stát, že adresa, co jste si nechali načmárat na účet z coctail baru Afrodita, nebude platit. A co vy pak s malým řeckým jogurtem?


4. Dáte si zmrzku v Indii

Stejně jako nebalená voda, stejně jako vlastně většina jídla. Ne, že by vám taková zmrzka udělala v Indii dobře třeba během zimních měsíců. Ale v létě je to nejmíň.


5. Navlíknete na vejšlap nový sandály

A pak se celej výlet trápíte, anžto jste odřený i na místech, kde jste netušili, že se lze vůbec odřít. To samý s novejma trenýrkama a gaťkama.


6. V horách se vykašlete na vodu

Jó, to přece těch pár kiláků vydržíte… ale není to pravda. Hory jsou zrádné, a když nebudete mít lahev vody, můžete dostat důkladně pokouřit. A pak vás bude hledat Horská služba. A když budete dostatečně naživu, aby vám pak mohli předložit mastnej účet, budete ještě rádi.


7. Nenamáháte se namazat opalovákem

No a pak vypadáte jako spařené prase, ničeho se nesmíte dotknout a všechno vás bolí. A do toho ty legrační bílé pruhy, celí se začnete loupat… no prostě peklo.


8. Neberete si boty do moře

Ono to tak dělá spousta lidí. Co ještě nešlápli na ježka a nezkazili si tím zbytek prázdnin. Klidně se k nim přidejte.


9. Na fesťáku vynecháte jídlo a vodu

Takže už ve tři ležíte zeblitý ve škarpě, kam na vás choděj močit fanoušci Kabátu, spálíte si ksicht a celej zbytek svátku hudby je vám blbě. Nezapomínejte na mastné klobásky a nealko tekutiny.


10. Rozděláváte oheň v lese

Jasně, že to tak rodiče dělali taky. Jenže rodiče ještě měli tak nějak pojem o tom, kde se oheň rozdělat dá, a kde ne. Až budete pomáhat hasit Boubín, vzpomeňte si na nás.


11. Vyrazíte sbírat jahody do Skotska

Sbírání sladkých jahůdek a k tomu výlet do země kiltů a Lochnesské příšery? Zapomeňte. Budou vás pekelně bolet záda, jahody nebudete moct ani cejtit a šetřiví Skoti na vás budou … šetřit.


12. Půjčíte někomu pas

Že to bude jenom na chvilku a samo sebou všechno legální? Nezájem. Pas prostě v cizině ani doma nedávejte z ruky. Jinak taky můžete skončit jako číslo ze statistik zmizelých turistů. A to byste nechtěli.


13. Houby

Vyrazit na houby, to je vlastně takový symbol bezpečné a neadrenalinové rodinné zábavy. Ale stačí se při sběru blbě podívat do atlasu nebo houbičky uskladnit v zapařeném igeliťáku… a máte adrenalinu jako blázen.


14. Navážíte se do místních

Ať už se vytahujete na obyvatele malebné moravské vísky nebo na partu domorodých australských křováků, pravděpodobně to skončí tím, že dostanete na budku. Přinejlepším.


15. Děláte to bez gumy

Soráč, ale argument, že jsou prázdniny, že se to tak nebere a že kdy jindy budete mít možnost si štrejchnout s černoškou… je nejblbější argument na světě. Bez prezervativu se to prostě s cizími lidmi nedělá.


16. Kalíte s neznámejma lidma

Nad prázdninové kalení není. Ale vždycky je mnohem lepší, když lidi, co se s nima ztřískáváte do němoty, alespoň trochu znáte. Protože to pak můžou bejt celkem vošklivý konce.


 17. Provokujete policajty

Strážce zákona se nevyplatí prudit nikde. Jsou země, kde jsou orgány benevolentnější, jsou země, kde vás zastřelí na místě. Je dobré se informovat, kde zrovna jste. A pro všechny případy prostě radši neprovokovat.


18. Skáčete do neznámé vody

Meldovali vám to celé dětství. A měli pravdu. Nic tak nepokazí prázdniny, jako když si zlomíte páteř. Takže vždycky napřed vodu prozkoumejte. A pak teprve vskakujte. A víte co, ono to platí i u pití takové neznámé vody. Taky se do toho nehrňte!


19. Stopařky

Vyrazit si jen v ultrakrátkejch džínovejch kraťáskách a poloprůhledným tílku na stopa, to prostě neni dobrej nápad. Fakticky. Neriskujte. Je to vo hubu.


20. Nerespektujete místní zvyky

Je vlastně úplně jedno, co si zrovna vy myslíte o tom, že by se do chrámu mělo nebo nemělo s kloboukem na hlavě. Jednou jste na návštěvě a tak se podle toho chovejte. Nebo se můžete taky pěkně se zlou potázat.