1. Když je postel moc měkká 

Ráno se probudíte s páteří nakřivo a břišníma svalama namoženejma, jak vás chrání před utopením v matraci.

2. Když je postel moc tvrdá

Odnesou to hlavně otlačené kosti. Pokud tedy nejste tlusťoši, to si nosíte vlastní matraci pořád s sebou. Být tlustý má vůbec hromadu výhod. Hele.

3. Když je postel moc malá

Ať už do dýlky, nebo do šířky. Vždycky je to otrava, protože vám v jednom kuse něco čouhá a pořádně si neschrupnete.   

4. Když je moc horko

Jasně, vždycky se můžete trochu odkopat. Jenže to zase někdo nerad, spát bez přikrytí. Takže se celou noc rácháte ve vlastním potu a ráno se můžete jít z fleku sprchovat.

5. Když je kosa

Jasná věc. I tenhle extrém stojí za kvedlačku. Protože občas je taková zima, že vám ani vymrzlé duchny nepomůžou. Kosa je zlo.

6. Spací úbor

Nechce se vám spát hambatý, ale co na sebe, žejo? Trenýrky škrtěj, košilky koušou a v pyžamu po dědovi vypadáte jako děda.  

7. Když se nemůžete uložit

Znáte to, jste utahaný. Ale ne a ne najít tu správnou polohu. Převracíte se, kroutíte, měníte polštáře, obracíte deku… a furt nic. A ráno vypadáte jak panda.

8. Když máte špatně knoflíky

Ať už je pro vás špatně nahoře, nebo dole… takové blbě ložené knoflíky dovedou sakra otrávit večer.

9. Když máte obsesivní strachy

Že máte něco pod postelí. Že vám to sáhne na nohu. Že vám to tu nohu ukousne. Taková obsese dokáže jednoho pěkně podusit.

10. Když pořád potřebujete čurat

Někdy to tak prostě je. Odskočíte si a za pět minut už byste pomalu mohli zase. Takhle procouráte půlku noci… a když pak konečně zaberete, zase si vás to vzbudí.

11. Když si vás to nevzbudí

A místo toho vám hlava začne přehrávat scénu, jak jdete na toaletu, pěkně si stoupnete či sednete, jak je libo… no a pak to pustíte. A pak si vás to teprve vzbudí. Opravdové peklo.

12. Když ráno brzo vstáváte

Jó, takový ranní vstávání vás dokáže vynervovat tak, že prostě neusnete. A když konečně jo, tak z toho stresu ráno stejně zaspíte.

13. Zvířata v posteli

Zvířata sice do postele nesměj, ale všichni víme, jak to často dopadá. Takže vám  nakonec pes funí do obličeje, kočka loví nohy a had… sakra, co tady dělá ten had?

14. Když se vedle vás někdo roztahuje

Jasně, romantický spaní ve dvou je romantický spaní ve dvou. Jenže když už se kolikátou noc nevyspíte, protože vám někdo studenejma nohama neustále okopává lejtka, je to k vzteku. A vztek teda neni romantickej ani náznakem.

15. Když vedle vás někdo chrápe

Ještě horší je, když spíte vedle chrapouna. Jediným způsobem, jak to vyřešit, je,  usnout dřív. Jenže ta potřeba usnout dřív vás většinou vystresuje. Takže se můžete vrátit k bodu 12.

16. Když chrápete a někdo vás furt budí

Proč se lidi nenaučej používat špunty do uší, a místo toho vás v jednom kuse burcujou mlaskáním a obracením? To je vopravdu teror.

17. Prdění

Uznáváme, je to trochu šmucig téma, ale tak úplně vyhnout se mu nejde. Noční flatulace je věc hrozná, ať už vás budí váš spoluspáč… anebo vy sami vlastními plyny.

18. Ranní erekce

S tou nic nenaděláte, prostě se to stane. A teď jste třeba na návštěvě a půl hodiny musíte ležet na břiše, než to přejde.

19. Flekatý prostěradlo

A teď nevíte, jestli jste v tom celou noc spali po někom jiném, nebo jestli je ten flek váš. Každopádně se nepřiznáte. Stejně, jako se nepřizná nikdo jinej. Takže to zůstane takovou flekatou záhadou.

20. Děti v posteli

To se týká spíš starších ročníků. Ale čeká to všechny. Děti v posteli, to je fakt masakr. Vlastně si můžete spojit předchozí body a přidat k tomu extrémní kravál a nekoordinované pohyby… a je to.