1. Gender negender

Jakékoli nošení břemen je prostě vždycky na vás. Ale ve chvíli, kdy byste odmítli umejt nádobí nebo otřít prach, jste za šovinistické prase.

2. Žádné výhody

Ženám otevíráme dveře, dáváme květiny, pomáháme do kabátu. Ženy mají dokonce svůj vlastní svátek. A pokud jsou navíc matky, tak dva. Co kdo udělá pro chlapa?

3. Protichůdné požadavky

Tak máte bejt spíš empatickej a citlivej, máte umět naslouchat? Anebo je lepší bejt tvrdej chlap, pevnej, ráznej, občas i trochu smrdět? Těžko říct, obě polohy máte za úkol dokonale ovládat a volit podle situace.


Je to těžký bejt bezvadnej chlap

4. Stání na povel

Když žena zavelí, prostě musíte, i kdybyste si ho měli podepřít špejlí. Chlapa nikdy nesmí bolet hlava. Jinak vás pak mezi kamarádkama pomluví. A to se pak těšte na všechny ty lehce.

5. Rozsévání

Biologická role rozsévače vás v jednom kuse dostává do brutální tenze. Vy samosebou chcete být monogamní, jéje. Když ale příroda zavelí, kdo jste vy, abyste se zpěčovali?


Všichni jsme tady tak trochu profesoři úrody, ou jé.

6. Estetika

Pinďouři nejsou zrovna bůhvíjací krasavci. Jako potmě, pod peřinou, se zavřenýma vočima… možná. Ale na výstavu to není. A teď si, děvčata, představte, že se s takovým nevzhledným camfourem taháte celý život. Zlatá vagína.

7. Data

Jak to přijde, že si narozeniny, výročí seznámení, zásnub či svatby musíte pamatovat hlavně vy? Když náhodou zapomene slečna, má asi moc práce, za což stejně můžete vy. Ale když se to stane vám, žehlíte jedno opomenutí ještě dalších deset let.

8. Statistika

My muži umíráme dřív. Smůla.

9. Špeky

Po třicítce se to rozjede, a vám začnou rašit špeky na úplně nových místech. Takže musíte běhat, plavat, skákat, … prostě makat jako kretén. Ženy sice tloustnou taky, ale těm se to nesmí říkat. Zatímco ony vaše bříško komentují rády a často.

10. Garderoba

Když se neumíte obléct jako ze žurnálu, jste za nekulturního omezence, za typicky českého muže bez vkusu, za domácího knedlíka. Když se jako ze žurnálu obléci umíte, jste gay.

11. Dvoření

Dvořit se prostě musíte umět. Ať už to je, co chce. Každopádně to má spoustu pravidel, která musíte mít v malíku. Protože jinak se vždycky někde vyklube nějakej šulín, kterej to umí a na tokacím kolbišti vás nemilosrdně smete.

12. Tchán

Skoro každá holka, se kterou budete chodit, má fotra. A když jeho dcerunce zkřivíte byť jen chloupek, vymlátí z vás duši.  

13. Vlasy

Tedy spíš pleš. Ta se většinou přihlásí mnohem dřív, než byste chtěli. Což může bejt prima a sexy. Pokud jste Bruce Willis. Anebo pokud máte načteno, Proč je dobrý mít pleš.

14. Prkýnko

Když ho necháváte nahoře, tak vás pořád někdo prudí, že ho necháváte nahoře. A když ho dáváte dolů, jste v podezření, že čuráte v sedě.

15. Placení

Ať už berete sto tisíc měsíčně, nebo jste zrovna bez práce a přiživujete se na babiččině důchodu, musíte platit vy. V tom druhém případě to bolí samosebou o dost víc. Hlavně babičku.

16. Násilí

Muž je univerzálním vykonavatelem násilí. A nesmí selhat za žádnou cenu. Ať už vám někdo prudí do holky a je třeba mu rozbít hubu. Ať už na vás vánoční kapr smutně kouká, jak chce. Ať už je víčko od marmelády utažené sebevíc.

17. Alkohol

Když je opilé děvče, pořád to ještě může být vlastně docela roztomilé. Ale jakmile se trochu přikalíte vy, máte to na talíři ještě týden. A s roztomilostí to radši nezkoušejte. To dopadá blbě.

18. Auto

Chlapi maj rozumět autům. Co na tom, že vás to nezajímá, že autem jezdí celý rok vaše přítelkyně a vy se bojíte. Sám. A s ní ještě víc. Když přijde na výměnu rezervy, oleje nebo žárovky, je to vždycky na vás.  

19. Poměřování

Poměřování pindíků je u mužů geneticky zakódováno. Jenže to s sebou nese spoustu trapných momentů. Tak třeba to, že většinou musíte koukat nenápadně, abyste neupadli. V podezření. A hlavně, že z toho málokdy vyjdete jako vítěz.

20. Porod

Zatímco ženy mají svaté poslání rodit děti, nám, mužům, byla tahle krásná schopnost odepřena. Přitom bychom svým milovaným přítelkyním, manželkám a milenkám rádi ulevili od bolesti a strádání. Jak už to máme ostatně ve zvyku. Ale Bůh to tak nechtěl. A tak musíme nést svůj trudný a jalový úděl dál.