1. Občas se stane, že tě prostě lautr nic nenapadá. A deadline se blíží!


2. Ve chvíli, kdy něco vymyslíš a předvedeš, najednou bude každej tvrdit, že by to přece vymyslel taky. A mnohem líp.


3. Všichni si představují, že jsi úžasnej na všech frontách. A že jsi teda určitě sofistikovaně potetovanej, famózně vaříš, super montuješ poličky a ještě jsi extra třída v posteli. A pak jsou zklamaní.


4. Když se má někomu poslat blahopřání nebo pronést proslov, je to automaticky na tebe.


5. Všichni si myslí, že tvoje práce je prostě jenom čiročirá zábava. A nikdo na světě si neumí představit, jak vypadá takové pondělní dopolední zadávání letáku na propagaci dětské masokostní moučky. Nikdo!


6. Každej ti cpe, že chceš bejt asi trochu slavnej, a ty musíš lhát, že ti na tom nezáleží.


7. Rodiče ti řikaj, ať si najdeš pořádnou práci i když ve výsledku bereš stejně jako oba dohromady.


8. A zároveň v podstatě nedokážou popsat, co vlastně děláš, protože to pro ně ani není ta pořádná práce.


9. Neustále po tobě někdo chce jenom takovou blbost, to máš hnedka, samosebou ze starý známosti, co? Zejtra?


10. Když to nejde, jenom čekáš, až to přejde. A čim víc musíš vymejšet, tim to jde hůř, tim je to blbější, tim větší deprese na tebe padne.


11. Když to na tebe naopak přijde a máš kreativní záchvat, nespíš a makáš a ráno vypadáš jako zombie. A všichni předpokládal, že jsi pařil. Což u toho kreativního záchvatu občas taky děláš.


12. Známí vyzvídají, kde ses naučil tak hezky psát, malovat, zpívat. A překvapí je, když jsi to skutečně někde studoval a trvalo to dlouho.


13. Pokud se ti daří, všichni to považují za důsledek talentu od boha. Když se ti nevede, může za to tvoje lenost a nesoustředěnost. A máš to!


14. Každej si myslí, že strašlivě kalíš, i když nekalíš.


15. Automaticky se od tebe očekává, že budeš vnitřně rozervanej. Když nejsi, jsou lidi zklamaný. Když jsi, zoufale se tě snaží dostat na léčení a do blázince.


16. Řekneš si o prachy a zadavatel ti odpoví, že to je přeci jenom jedna věta a že tu by vymyslel taky. Kdyby měl ten nápad.


17. Vymyslíš dokonalou věc a pak přijdou připomínky od klienta.


18. Vymyslíš dokonalou věc a tu následně někdo další komplet zmrší a ještě bude tvrdit, to já ne, já to nevymyslel.


19. Vymyslíš dokonalou věc, kterou nakonec nikdo dělat ani nebude…nebo ji udělá někdo jinej, nebo ti ji někdo jinej rovnou ukradne.


20. Narážíš na nedotaženou práci svých méně nadaných kolegů. A to pak fakt bolí. A ještě se s tim ani nemůžeš svěřit, protože by všichni mysleli, že se vytahuješ.


21. Furt se tě někdo ptá, jestli nemáš nějaký drogy.


A bonusový kousek:

22. Faktury mají pravidelně měsíční splatnost. A občas to tak nějak tajemně nevyjde ani za měsíc. Takže jseš socka. Rozervaná, zničená, nešťastná, frustrovaná, přeceňovaná a přecitlivělá socka.

Gratulujeme za celý tým časopisu ČILICHILI.