1. Treska v majonéze

Že nevíte o co jde? O nic menšího, než o jeden z nejlahodnějších pokrmů na světě. Až budete na Slovači, vlítněte do nejbližších potravin, kupte si vaničku tresky v majonéze a rohlíky a dejte si to!

2. Sexy jazyk

Čeština je samosebou super. Ale když vám krásná Slovenka zašepká do ucha třeba slovo čučoriedka, podlomí se vám kolena už na druhém “č”.

3. Tatry

My máme kopce, Slováci mají hory. Už i Malé Tatry mají tak majestátní siluetu, že vedle nich vypadají Krkonoše jako teprve rašící pohlavní pupence dorostenky z víceletky.

4. Hudba

Těžko říct, čím to je, ale na Slovensku byli vždycky co se týče kapel napřed. Vždyť my se nezmohli ani na Joža Ráže.

5. Pohoda

Tenhle festival strčí do kapsy všechny ty Rock for People, Sázavafesty, dokonce i ostravské Colours. A ty jsou u nás nejlepší stejně nejspíš jenom proto, že jsou Slovensku nejblíž.

6. slovenský rozhlas

Máme krásnej novej barák, recepci a tak. Jenže mít uprostřed města obrácenou pyramidu, z který se vysílá, to je jak z nějakýho parádního sci-fi filmu. Můžeme akorát závidět.

Stitched Panorama

7. Dunaj

Vltava je krásná řeka, Labe taky prima. Ale jakmile jednou uvidíte Dunaj, jste ztracený. To je panečku šířka. To je panečku proud. To je prostě řeka.

8. Bratislava

Krásný město. Za hodinu jste parníkem ve Vídni, nebo v Budapešti. Maj tam super kebab. A bary. A holky. A kluky. A kapely. A vůbec.

9. Maďaři

Mají to na koho svést. Co? Všechno!

10. Borovička

Zatímco my máme akorát hnusnou Pražskou vodku, nebo dobrou slivovici, která je z Moravy, Slováci mají Borovičku.

11. Ovčí sýr

Ať už se distribuuje v jakémkoli skupenství. Ovčí sýr je prostě nejlepší. A nikde neni chutnější než na slovenské salaši.

12. Tanečnice z Lúčnice

Profesionální taneční a pěvecký soubor, který znají po celém světě. A ten, co jsme se na něj nezmohli, si jednu takovou tanečnici vzal a napsal o tom písničku.

13. Jánošík

Zatímco my máme obtloustlého Švejka, idiota z rozhodnutí, oni mají vášnivého a divokého Jánošíka. A ještě ho pověsili za žebro. Za žebro! Představte si Švejka, jak visí za žebro. Hnus.

14. Tatranský čaj

Jmenuje se to čaj, ale čaj to není. Nebo možná je, to je vlastně jedno. Rozhodně to hází víc, než grog. A přitom se to pořád jmenuje čaj.

15. Dara Rollins

Slečinka, co se z dětské hvězdy vypracovala na regulérní mezinárodní star. To u nás prostě nemáme. A co na tom, že chodí s Rytmusem. A občas někoho srazí autem. Se stym smiř.

16. Pozvou vás domů

Zatímco my se taháme po hospodách, Slováci kalí doma. A nestydí se vás tam pozvat. I kdyby tam nakrásně měli bordel.

17.  Prezident

Je jako auto stříbrné barvy. Prostě neviditelný.

18. Móda

Těžko říct, jestli to je tou Vídní, nebo čím. Na Slovensku se prostě nebojí, což je kromě vkusu základní předpoklad dobré módy. Však se jeďte podívat.

19. Vokáň

My máme čárky a tečky, Slováci mají vokáň. To je taková ta stříška, díky které vám na otázku „Chceš“ může Slovenka či Slovák říct „Muožeš“. A je vymalováno.

20. Hymna

Taky jste vždycky čekali na tu dynamičtější a veselejší část společné hymny? No tak jim teď zůstala. A my máme jen tu písničku, co napsal slepej chlap a je plná otázek.