1. Samozřejmě pařte

Na starý kolena už nic nevydržíte, budete muset večer domů k rodině a ani těch peněz na mejdany nebude víc. Vezmou vám je daně, hypotéka a rodina.


2. Flákejte se

Hlavně ne abyste pracovali jako blbí. Na to je vždycky dost času, až dojdou prachy od rodičů. Neměli si vás pořizovat, jestli nechtěli, abyste se měli dobře. A vy je budete živit, až budou v penzi, takže co.


3. Cestujte

Ideálně stopem. Komu myslíte, že řidiči rádi pomůžou mladé holce, nebo mámě po šesti dětech? Nebo rovnou se šesti dětma na výpadovce?


4. Sportujte

Půjde vám to hravě a bude vás to bavit. Až budete o dvacet kilo starší, jistě už ten šplh nebude žádná sláva. Ani ty přírazy.


5. Jezte

Co je lepší, když vám říkají: „Tobě ale šmakuje, kam to dáváš?“ nebo: „Hele, neměl bys ve svým věku a při svých kilech brát už trochu zpátečku, vepříku?“


6. Balte holky

Nebo myslíte, že po vás půjdou i za třicet let dvacítky jako slepice po flusu? Teda, aniž by vás u toho chtěly pumpnout?


7. Balte kluky

Pokud si nevěříte, že i za třicet let budete tak sexy, že si o vás opře kolo nejeden mladý adonis. Ale co kolo…


8. Učte se

OK, není to zrovna rajc, ale už vás vidíme, jak po třicítce drtíte slovíčka nebo algebru. A univerzita třetího věku už vám plat nezvedne.


9. Utrácejte za hadry

Dokud na to máte figuru. Až vám budou pnout koflíky u sukně nebo u košile kvůlivá teřichu, bude na módní výstřelky pozdě.


10. Flirtujte

Není větší zábava než poškádlit omšelého kocoura v baru a pak mu utéct s partou kámošů. Než to někdo začne dělat vám.


11. Hákujte

Jenom tam, kde chcete. Nebo myslíte, že job snů přijde, až vám bude přes pade? Nepřijde. Ne. Ani náhodou.


12. Vydělávejte

Prachy, které nenahrabete zamlada, už nenahrabete. Naopak, vezmou vám je. Všichni. Takže nahrabat a nedat.


13. Jezte jako čuníci

Rukama, rovnou ze stolu, cpěte si to do hlavy. Na to, učit se správně držet příbor, bude dost času, až to budete potřebovat. To zvládnou i malý děti.


14. Šlápněte káře na krk

Na jezdění při zdi bude dost času v penzi, až na silnici neuvidíte. Zatím to máte pevně v paži, a kdyby náhodou ne, tak aspoň umřete rychle a zběsile. Jako Paul Walker.


15. Trsejte

Za pár let si stejně nebudete pamatovat kroky, budete trapní, a navíc vás budou bolet kolena. A hýždě. Lýtka. Stehna. Paže. Za krkem. V zádech…


16. Ožeňte se

Vdejte se. Na starý nevěsty a ženichy není většinou pěkný pohled. A taky ty vtípky o první noci jsou pak takové víc uslintané. Navíc fotra s matkou zaručeně šlehne, když z nich uděláte bábu s dědkem už před jejich padesátkou.


17. Foťte se na Facebook

Aspoň nebudou muset vaši kámoši lhát, že na svůj věk vůbec nevypadáte. Po třicítce už vás budou lajkovat jenom proto, abyste jim to oplatili. Nebo jim rovnou dali, půjčili, odpustili… (nehodící se škrtněte)


18. Pouštějte si muziku na plné kule

Ať se barák třese. Aspoň budete zvyklí, až pak uslyšíte jednou leda velký kulový a budete muset mít vyhulenou naplno i bednu.


19. Narukujte

Fotr se kroutil z vojny jako divej? OK, přihlašte se dobrovolně. Kluci budou za hrdiny a holkám uniforma hrozně sekne. Uvidíte, kolik budete mít nabídek na randění. Od všech pohlaví.


20. Perte se

Pořádná rvačka na dýze nebo v baru je super zážitek, který upevní kolektiv. Po třicítce sice v boji muž proti muži někoho hravě zavalíte pupkem, ale zase se už nezvednete.