1. Tekuté zlato

Jednak víno, s kterým to tu prostě umějí, a tudíž nemusí pít splašky. Ty lifrují Pražákům. No a taky ropa, že ano.

2. Robky

Ty nejkrásnější holky v Praze a vůkol jsou z Moravy. A stejně když tam přijedete, tak jste jak v Jiříkově vidění, kde se ty krásky berou. Holt asi kvalitní strava, čerstvý vzduch a správná výchova.

3. Ogaři

Chlapi jsou tu ostrý a s ničím se moc nepářou. A když se jim něco nelíbí, tak vám rozbijou hubu. A je po problému.

4. Brno

Jasně, každou chvíli si z něj tropíme šprťouchlata. Ale to hlavně proto, že Moravákům tuhle poklidnou a nezačouzenou metropoli sprostě závidíme.

5. Colours of Ostrava

V Česku není lepšího festivalu než ten na Moravě. Bez diskuze.

6. Uzené

No schválně, zkuste si porovnat moravské uzené dejme tomu třeba s takovou kladenskou pečení. Eeee jsou věci, na které lepší nemyslet.

7. Lednice

Můžete jezdit po krásných parcích na kolech a navštěvovat zámky. A do toho v klidu popíjet víno. Nádhera.

8. Zetor

Když se řekne traktor, každý řekne Zetor. A až teprve potom přemýšlí, jestli vlastně zná nějaký jiný.

9. Hladinka

Když jste Moravák, můžete být pořád maličko pod parou. Tady se to tak nebere a hlavně se to tu úplně jinak zvládá.

10. Věstonická Venuše

Nejslavnější žena Čech je už po staletí právě Venuše, rozená Věstonická. Její sexappeal už dobyl i Ameriku, kde ji starožitníci ocenili na 40 milionů dollarů.

11. Tvargle

Olomoucké tvarůžky se sice dělají v Lošticích, ale to nic nemění na tom, že jde o lahůdku světového měřítka. Blaťácké zlato jen tiše závidí.

12. Hory

Krkonoše sice mají Sněžku a ta je nejvyšší v Česku. Jenže s majestátní rozlohou a krásou Beskyd se to srovnat nedá. Ani s tajemnými Jeseníky. A když na to přijde, Praděd má i s vysílačem 1491 metrů. Tak jakápak Sněžka.

13. Pohádky ve Zlíně

Kde jinde se potkáte s Krtečkem, před hotelem do vás vrazí Křemílek a do výtahu se nevejdete kvůli nadměrnému Vochomůrkovi? A to si vemte, že filmový festival tu začali dělat dokonce o 4 roky dřív než postavili americký Disneyland.

14. Baťův kanál

Proplouváte na lodičce nebo hausbótu překrásnou krajinou, relaxujete, užíváte si počasí. A nehrozí, že to do vás napere nějaký vodní skútr jako na Lipně nebo Mácháči.

15. Slivovice

A vůbec, všechny ty ostatní doma pálené nápoje. Ani nebudete vědět, co a od koho dřív ochutnávat. Kudy teče, tudy léčí.

16. Pálava

Málokteré místo v Čechách má takové kouzlo jako právě Pálava. A vůbec nejhezčí je to v okolí Děvína. A ke všem těm krajinkám máte navrch ještě skvělý víno.

17. Klobásy

Když chtějí hosta uctít, vytáhnou klobás. A návštěva se může užrat. Jen si vezměte, jak by bez moravských klobásek bylo na tom světě smutno.

18. Teplo

Máloplatné, všechny fronty jsou tu o něco teplejší. Stačí se podívat na předpověď.

19. Lidovky

Kdekoli se sejde pár lidí, do půl hodinky už všichni zpívají. A jak krásně. Smutné i veselé písně, při kterých vám srdce usedá. U nás se brouká jenom občas u ohně. A to většinou tak akorát Stánky. První sloka.

20. Internety

Nakonec i ty internety už tu mají moc pěkné. Turbointernet už je totiž i na Moravě.