1. V osmdesátkách bylo všechno tak nějak děsivější. Třeba obří státní výzkumáky, příšery bez obličejů, tehdejší účesy…
 2. …manšestrový saka, auta obložený dřevem, Dalibor Janda…
 3. Ovšem takový osmdesátkový synťáky, to je věc geniální, když do nich teda zrovna nezní pseudovokály Michala Davida.
 4. Dračí doupě se může nemile zvrhnout. Je možný, že u něj ztratíte jak pojem o čase, tak nejlepšího kamaráda.
 5. Je v pořádku být nerd. Ale přirovnávat holku, co se vám líbí, k Yodovi, to už je maličko na pováženou.
 6. Obzvlášť pokud je tahle holka schopná s váma mrsknout o zeď, aniž by hnula brvou.
 7. Když vám často teče krev z nosu, máte možná telekinetický schopnosti. Pokud ale nezvednete dodávku pohledem, rozhodně vyhledejte lékařskou pomoc.
 8. I v celkem zábavný bandě dvanáctiletých děcek se najde jedno, který vám ukrutně poleze na nervy. A v tenhle moment začnete podezírat tvůrce seriálu, že z vás záměrně dělají rasisty.
 9. Občas není od věci, když je vaše matka tak trochu šílená paličatá hysterka. Třeba když se propadnete do jiný dimenze a budete s ní mluvit pomocí vánočních světýlek.
 10. Takže pokud vám začnou na Vánoce problikávat světýlka na stromečku, spočítejte si nejprve členy rodiny, a až potom volejte elektrikáře.
 11. Posílat svojí nejlepší kámošku pryč z večírku jen proto, že máte šanci si vrznout, se vám může nehezky vymstít. A co teprv jí, že jo.
 12. Každopádně, pokud vás v tu chvíli zrovna někdo stalkuje z křoví s foťákem v ruce, nezatracujte ho. Třeba se vám bude hodit.
 13. Raději se nemotejte kolem interdimenzionálních portálů, máte-li zrovna své dny. A už vůbec nelezte do bazénů.
 14. Pokud si budete zpívat svou oblíbenou písničku v jiný dimenzi, dost možná přežijete, dokud vás někdo nezachrání. Obzvlášť pokud jste se zrovna nenarodili se zlatem v hrdle.
 15. Rozhodně byste si neměli brát domů zvířátko, který najdete v popelnici. Hrozí totiž, že vám sežere spoustu nugátových tyčinek. A kočku.
 16. Než někoho pohřbíte, je fajn se ujistit, jestli náhodou není vycpanej vatou.
 17. Není v pořádku, když zvracíte slimáky. Pokud vám teda Hagrid nepřistaví vědro.
 18. Stejně jako není v pořádku věřit někomu, kdo zvrací slimáky a stěží poznává vlastní matku. Je to PAST!
 19. I když jste zvládli dovést Froda do Mordoru, neznamená to, že jste nesmrtelní. Tudíž dokud ten barák plnej příšer neopustíte, rozhodně neslavte, jinak vás něco sežere.
 20. Pokud se s váma rozejde vaše přítelkyně, nezoufejte. Taky totiž můžete dostat na starosti jejího bratra s bandou předpubertálních parchantů a bojovat o holej život.