1. Za to, že spíte. Ve spánku toho totiž nikomu moc neprovedete. Jste bezpeční. A k tomu navíc pomáháte vydělávat výrobcům postelí, matrací a ložního prádla.
 2. Za to, že se ráno vůbec probudíte. Protože nebejt toho, nemohli byste dělat nic jiného než bod jedna.
 3. Za to, že ráno necháte po čurání zvednutý nebo položený prkýnko. Podporujete tím totiž genderovou rovnoprávnost. V Evropských fondech se na to určitě nějaký budget najde.
 4. Za to, že se ráno nasnídáte. Jednak díky tomu dokážete celý den dřít. A pak taky roztáčíte kola ekonomiky tím, kolik toho zbaštíte. 
 5. Za to, že jdete do práce pěšky. Protože tak uděláte něco pro zdraví, a tím utratíte méně za lékařskou péči.
 6. Za to, že jedete do práce MHD. Nebo promiňte, fakt vám přijde, že byste za jízdu narvanou tramvají, která notabene kvůli námraze vůbec nejede, měli platit vy?
 7. Za to, když pustíte v tramvaji někoho sednout. Představte si, že by to stálo třeba deset korun. Kdo by si chtěl sednout, prostě by si připlatil. A spousta lidí by ho ráda pustila. Není to řešení?
 8. Za to skvělé řešení sezení v tramvajích, byste měli zaplatit mně. Pošlete mi mail, já vám pošlu číslo účtu.
 9. Za to, když vás chytne revizor a vy máte lístek. Protože v opačným případě cálujete zase vy. Tak by to byla jedině spravedlnost.
 10. Za to, že jedete do práce autem. Přispíváte tím ke globálnímu oteplování i k tomu, že se v rozpuštěnejch ledovcích utopěj všichni lední medvědi. Což jsou, mezi náma, sice roztomilé, ale neuvěřitelně krvelačné bestie. Smrt ledním medvědům!
 11. Za to, že vůbec dorazíte do práce. Taky byste totiž mohli pracovat z domova a tam byste se flákali a prokrastinovali. I když je fakt, že za to, že dorazíte, vás vlastně tak trochu platěj.
 12. Za to, že se nepřetrhnete. Ruku na srdce. Však víte, že vám ta práce jde jak psovi pastva. A kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. A za to si prostě zaslouží odměnu. 
 13. Za to, že se najíte v práci. Protože šetříte práci spoustě kuchařů, číšníků a restauratérů. 
 14. Za to, že jdete na oběd do restaurace. Vždyť vy jim vlastně tím, že u nich sedíte a jíte, děláte reklamu. A za reklamu se zkrátka platí.
 15. Za to, že jdete domů dřív. Ušetříte zaměstnavateli prachy. Přinejmenším za elektřinu. 
 16. Za to, že skočíte večer na drink. Přispíváte k lepší náladě ve společnosti. A k tomu, že jsme alkoholová velmoc. Takže vlastně reprezentujete republiku. 
 17. Za to, že večer zůstanete doma. Aspoň se neožerete a budete mít zdravější játra. A doma by vám za to mohli klidně stovečku dát. Stejně byste utratili víc.
 18. Za to, že si intimnosti užíváte po tmě. Elektřina je drahá a zároveň podporujete imaginaci.  
 19. Za to, že si užíváte za světla. Hlavně sousedi, co vám vidí do ložnice, by mohli občas něco přihodit.
 20. Za to, že to neděláte vůbec. Najde se spousta lidí, který by vám rádi vnutili majlant za to, aby jim vaše robě v budoucnu nekomplikovalo život.