1. Váš táta to tak dělal celý život a jaký je dodneška štramák. A krev neni voda, žejo. A tradice taky ne.

 2. Když řeknete v práci, že to je power nap, tak na to ani šéf nemůže nic namítnout. Anžto vám to v důsledku teoreticky zvýší produktivitu. Určitě už o tom četl, ne?

 3. Vaše holka vám přivezla z Afriky jako dárek mouchu tse-tse, ta vás štípla a vy teď máte sakra spavou tu, pardon, dobrou.

 4. Byli jste na obědě u mámy a tak vám veškerou energii zabere trávení dršťkovky, kachny se zelím a osmi. A punčák na závěr. Sorry, uznejte sami.

 5. Musíte uspat dítě. Pokud nemáte dítě, tvařte se lišácky a mluvte o dítěti v sobě.

 6. Vymluvte se na důležitý a dlouhý telefonát. Nejmíň rušeni budete samozřejmě v ložnici.

 7. Leoš Mareš vám něco nasypal do pití.

 8. Rádi byste otestovali matraci, ať nekupujete zajíce v pytli. Bacha, tady se hodí mít předem nastudováno něco o matracích.

 9. Kvůli mistrovství v Brazílii jste se vnitřně přesunuli do jiného časového pásma. A teď prostě máte noc. Soráč.

 10. Píšete diplomku o proleženinách. A potřebujete sbírat materiál.

 11. Máte dvojí identitu a v noci chráníte město před zločinem jako maskovanej mstitel. A včera jste zastavili jadernej útok. Tak byste si na chvilku dáchli. Za záchranu světa to přece stojí.

 12. Jste dlouho sami a neuvěřitelně nadržení, takže byste si kdyžtak odskočili udělat dobře. Je to lidský, no ne? Vsaďte se, že vás pustěj.

 13. Chcete se o samotě pomodlit. To vám nikdo nemůže zakázat. Dokonce ještě míň než masturbaci.

 14. Zeptejte se, jestli kolegové viděli Klub rváčů. A když přisvědčí, zeptejte se jich znova, jestli si pamatujou, co se stane člověku, když nespí.

 15. Ve snu se vám zjevilo řešení vleklého pracovního či studijního problému. Ale chybí vám závěr. Tak to v zájmu lidstva prostě ještě trochu prozkoumáte. Nedá se nic dělat.

 16. Včera večer jste skončili v posteli se třema krásnejma hispánkama. Tak to musíte trochu dospat. A pak budete samo sebou vyprávět. V barvách.

 17. Vzpomněli jste si na trauma z dětství a potřebujete se jít vybulet a zaspat to všechno. Jinak vám hrábne.

 18. Jelikož vás málo platěj, byli jste nucený vzít vedlejšák ve spánkový laboratoři. A zrovna na vás vyšla šichta.

 19. Ve skutečnosti jste vzhůru, když spíte. A tenhle život je vlastně jen sen. A moc vás to mrzí, ale v tom opravdovým světě vám zrovna zvoní budík.

 20. Není to úplně výmluva, spíš urážka, ale fachá to podobně. Prostě řekněte všem, co se jim vymlouváte, že vás strašně nuděj a že jdete spát. Nazdar.