Koberečky, co se hrnou furt dopředu

Znáte to, jak se shrnuje ten kobereček u řidiče, leze přes pedály a postupně člověk hamtá na všechny naráz? No tak přesně tohle dokáže člověka vytočit k nepříčetnosti.


Nacpaná přihrádka, z který dycky něco vypadne

I když si chcete vzít jeden jedinej debilní kapesníček, nakonec se na vás vyhrne úplně všechno. Nejlépe za jízdy. Co je nejhorší, už se to tam nevejde.


Cédéčka v přihrádce u spolujezdce

Tak strašně byste si chtěli pustit něco jinýho, ale jako na potvoru jste si tu parádní sbírku cédéček dali do přihrádky ke spolujezdci.


Lítání krámů v kufru

Jedna ostřejší zatáčka a veškerý obsah letí hned na jednu, hned na druhou stranu. A pozor, nemusí jít hned o vysypaný nákup nebo lustr s tříštivou zlomeninou, aby vás znervóznilo. K mentálnímu zatmění bohatě stačí prázdným kufrem se hodiny potulující lékárnička. Bum-sem, bum-tam.


Věci zapadaný mezi řadící páku a sedačku

Drobáky, klíče, zapalovače a telefony. Všechny ty věcičky, které se přesně tak akorát vejdou do mezery u sedačky a jediný způsob, jak je dostat ven je jít na všechny čtyři a dolovat.


Přeskakující cédéčka

Ať si muziku vypálíte na sebekvalitnější nosič, stejně se z něj po pár jízdách na tuzemských dopravních tepnách stane skrečované demo netalentovaného dýdžeje.


Blbcem přeladěné rádio

Tohle se prostě nedělá! Jako by nestačilo, že vaše nejoblíbenější frekvence končí kilometr za hranicemi města. Řidič je prostě pán svého vozu a do muziky se mu nechmatá.


Neodloupnutelný dálniční známky

Jasně, že jsou na to super recepty a návody, použít ocet, nože a bůhvíco, ale copak tohle někdo standardně vozí v autě? Takže výsledkem je většinou stejně upatlaný sklo…


Křeč v noze

Ze šlapání prostě bolí nohy. Ať už je to na pedály, do kopců nebo v bůhvíjaké podobě vás napadne. A anžto nejste tirák, abyste si libovali v nějakých ultradlouhejch jízdách, i za hodinku jízdy se dá chytit pěkná křeč.


Kompletně zadělaný přihrádky u řadící páky

Tu si otevřete kafe, tu kolu, nebo si dáte bonbon. A po všem vám zůstane nějakej flek. Po čase je z toho lepkavej humáč.


Drobky napadaný za jízdy do rozkroku

Můžete si dát sebevětšího majzla, ale kus bagety, drobky z tatranky a spousta dalšího bordelu vám při konzumaci za volantem zákonitě napadá pod zadek. Ideálně tak, abyste ho všechen ještě rozmázli po té apartní sedačce, za kterou jste si připlatili.  


Rozhumusovaný papírky za stěračem

Samozřejmě že si toho letáku nevšimnete, když sedáte do auta. Samozřejmě, že začne děsně lejt. A samozřejmě, že pak máte pro samej marketing sklo jeden velkej humáč.


Hic, že by jeden scíp

Auto bez klimatizace a teploměr šplhající přes třicet stupňů vám z jízdy udělají v pravém slova smyslu peklo. Bez nadsázky.


Lidi co neuměj zipovat…

…a řaděj se doleva sto metrů před tím, než ten jejich pruh končí. Jděte s tím velebnosti pěkně do háje!


Zamražený auto

Rozmrazit zámek při mínus dvaceti jen tak dýcháním, nebo nahazování baterky, když se vám od nosu odlupují sople. Žádný extrém, ale mrazivá realita všedního dne.


Smrady valící ze z cizí zahrady

I ten nejkrásnější dojem z projíždějící idylické krajiny krásně překazí místní jézéďáci s vepřínem, čerstvě pohnojené políčko či chemička u města. Mňam.


Rádcovské pindání od spolujezdů

„Podřaď“, „Ty nedáváš blinkr?“, „Předjeď ho“, „To neumíš přes ručku?“. Pár příkladů, za které řidič zabíjí. Takže pozor na pusu. Tohle je útok na výsadní schopnosti každého řidiče.


Navigátor říká doleva

Zabloudit je jedna věc. Druhá věc je zabloudit, když vám někdo nesmírně chytrý tvrdí, že přesně ví, kudy kam a že to je taková zkratka, kterou s Milenou používají už leta a že absolutně nechápe, kdy tady postavili uprostřed silnice ten rybník.


Zamlžené vidění

Potřebujete hned teď sakra jet. Jenže vidíte přesně na 10 metrů před sebe. A rozehřívání se táhne jako Jágrův delší kus žvýkačky na soustředění, abyste pak pět minut koukali přikrčení za volantem nejspodnější proužkem skla, který splňuje jakés takés parametry na minimální viditelnost.


Objížďky kolem objížděk

Tyhle oranžové nápisy jsou většinou jen pro design. Naznačí směr odbočení a pak už je nevidíte. Po pár kilometrech najednou zjistíte, že jedete na Vary místo na Brno.


Opilí kamarádi

Jedna z nejhorších řidičských nočních i denních můr (pokud to stihnou dřív). Jedete na diskošku a vyfásnete černého Petra za volantem. I ti nejlepší kámoši se ve 4 ráno promění ve smečku štěkajících bestií, kterou byste nejraději postříleli.