1. Už na prvním rande je ochotnej s váma strávit doslova celou noc povídáním o všem a o ničem, načež vás doprovodí na metro a hrdě vyrazí rovnou do práce.
 2. Směje se vašim vtipům. Protože chce, ne proto, že musí.
 3. Můžete si na něm občas vybít vztek. Protože víte, že on to ustojí. A že vy na něj stejně nedokážete bejt pořádně hnusná.
 4. A v ideálním případě do sebe nechá i mlátit. Jednak proto, že ví, že se vám uleví, a taky proto, že ho to nebolí. Anebo se tak aspoň tváří.
 5. A když je vám jó ouzko, obejme vás, dá vám pusu na čelo a položí před vás pizzu, protože ví, že máte nejspíš zase jenom hlad.
 6. Namísto toho, aby se po příchodu z práce vyvalil na gauč a žádal po vás pivo, vždycky se vás pozorně zeptá, jakej jste měla den.
 7. A i když víte, že vás nejspíš přestal vnímat po “Dneska jsem byla s Léňou na kafi a…”, stejně jste mu svým způsobem vděčná.
 8. Vždycky vám pochválí jídlo. Protože si umí vážit veškerýho vašeho úsilí, který jste vložila i do toho nejpitomějšího avotoastu.
 9. A když si ve tři ráno vzpomenete, že byste si dala bagetu nebo smaženej květák, on to prostě nějakým zázrakem vykouzlí.
 10. Můžete se před ním promenádovat bez make-upu a v teplácích. A třeba vám říká, že jste roztomilá, ale nikdy vám neřekne, že “jste bez make-upu krásnější”.
 11. Protože moc dobře ví, kolik času vám zabere to na sebe všechno napatlat. A kolik všechna ta sranda stojí.
 12. Můžete se s ním donekonečna bavit otevřeně a o všem. Od alkoholismu vaší pratety přes ceny tampónů až po videa s panďátkama.
 13. Zabije toho pavouka, co vás přepadl v koupelně, i když se ho bojí úplně stejně jako vy.
 14. Zvládá s váma nákupy, i když mu v jádru drásají nervy. Čímž nemyslíme pomoc při výběru spodního prádla, ale třeba nákupy v IKEA. Nebo v supermarketu.
 15. Dobrovolně a rád vás pustí k videohře. A trpělivě vám pomáhá a radí, i když moc dobře ví, že mu ji kazíte.
 16. Nikdy se na vás nezlobí, když mu v noci kradete peřinu.
 17. Stejně jako se nikdy nezlobí, že ho systematicky obíráte o cigarety, a prostě rovnou kupuje dvě krabičky.
 18. Když ví, že s vámi tenhle týden nic nebude, není naštvaný a rozmrzelý. Namísto toho vás k sobě pozve na film, čaj a ibalgin.
 19. Nikdy vás nenutí, abyste se s ním dívala na hokej nebo na fotbal, pokud nechcete, natožpak abyste ho doprovázela na zápasy.
 20. A ideálně nic z toho ani nehraje, ani nesleduje.
 21. A i když se říká, že protiklady se přitahují, máte spoustu společnýho. Třeba to, že milujete jídlo a roztomilý zvířátka, ač jste v jádru oba stejný cynický bestie. <3
 22. A nakonec se třeba i rozhodne, že přestane být imaginární.