1. Vaše slovo nemělo doma nikdy žádnou váhu. Jakmile se o něčem důležitém rozhodovalo, byli jste mimo.


2. Dospělí si vždycky našli nějakou „vhodnou“ chvíli si z vás utahovat. U večeře, na ulici, před návštěvama, návštěvy před vašima… a tak.


3. Nejvíc si z vás ale dělali kašpárky starší sourozenci, takže jste pili z kaluže už tolikrát, že je vůbec s podivem, že jste ještě nelehli na tyfus.


4. A jakmile se hrály nějaký hry, vždycky si vás vybrali jako posledního. Do počtu.


5. Neustále vám ty starší někdo dával za příklad. Dokonce už ve školce vám je učitelky furt předhazovaly, jak uměli pěkně jíst příborem a nedělali bordel.


6. Pro některý členy rodiny jste nikdy nevyrostli. Jako ten (nej)mladší budete pro všechny ty babičky, dědy, tetičky a strejčky už provždy jenom pětiletý ťuťuťu ňuňuňu. ŤULULUM.


7. Od televize nebo z pokoje vás vždycky poslali pryč, protože to není pro děti. Takže jste se veškerý novinky v rodině (úmrtí, rozvod, těhotenství) dozvěděli jako poslední.


8. Vlastní nový hadry? Neexistovalo! Celý léta jste museli točit jetý oblečení po starších sourozencích (i opačnýho pohlaví) a nikdo se vás na nic neptal.


9. Byli jste za fackovací panáky. Hračky vám bráchové a ségry snad milionkrát pomalu spláchli do kanálu, aby vás rozbrečeli.


10. Navíc se někdo furt a imrvére divil, že tomu svýmu bráchovi nebo ségře nejste vůbec podobný.


11. Takže vám pak sourozenci krásně nakecali, že jste adoptovaný, nebo že si vás vaši koupili.


12. A doma vám říkali všelijak. Anebo si vás pletli s těma staršíma.


13. Možná právě proto si dodnes pořádně nepamatujete, čí jste, jelikož jste celej život byli jenom něčí brácha nebo ségra. ​Ke všemu vám ti starší dávali neustále sežrat, že jste rozmazlenej fracek a něčí mazánek.


14. Ale nárok na to, sedět v autě u okýnka, jste neměli.


15. Pro bráchy a ségry jste byli jenom slepičí prdýlka, co na ně práská. 


16. Chůva nebyla. Hlídali jenom sourozenci, kteří ale měli vždycky něco lepšího na práci, atak  jste pro ně jenom vesele otročili. Když už vaši nebyli doma, že jo.


17. Museli jste hltat. Jinak na vás nezbylo. Což vám vydrželo dodnes.


18. Kontrolu nad ovladačem od telky jste měli veškerou žádnou. Takže vydržíte čumět skoro na cokoliv.


19. Jelikož vás vaši měli dost na háku, nikdo vás už v podstatě neřešil. Takže jste si to zkoušeli (ne vlastní vinnou) všelijak vybrečet. A na to vám nikdo neskočil.


20. A tak když jste si šli pro občanku, k matuře nebo pro řidičák, nikdo to vcelku neprožíval. No tak co, už jste dospělí. Z toho si nikdo tentokrát na prdel přeci sedat nebude. To už tady bylo.


21. Zato když jste si přivedli někoho domů na rande, pustili se do vyslýchání snad všichni. A zase samé srandičky…

A i když jste byli pomalu celej život za otloukánka a smrádě, každou chvíli vás někdo někam zavřel nebo vám dělal indiánskej oheň a dával buráky, stejně víte, že se na ty svoje starší sourozence můžete vždycky spolehnout, že vám budou krejt záda. To se nezmění. Oni to taky asi neměli nejjednodušší, když jste přišli na svět.