1. Proč je každá knížka v knihovně (opravdu každá) orazítkovaná na sedmnácté straně. Nejpravděpodobnější teorie hovoří o globálně nejúspěšnější akci zednářů.


2. Jak vypadá celé číslo π (pí)? A další otázka – kdy naposled tuhle celou pí někdo využil?


3. Kdo je Mona Lisa? Paní de Giocondo, Leonardo, jeho přítel, jeho nepřítel, dvojčata (Mon a Lisa), UFO s dentálními potížemi, nebo ještě někdo jiný?


4. Jak skončil Kafkův román Zámek? Jisté indicie naznačují, že Franzova svačina z prosince 1905 nebyla zabalena do běžného ubrousku 🙁


5. Jestli opravdu existovaly Rychlé šípy a kde byla pravá Stínadla? Protože Foglar měl smysl pro tajemství, čuňák.


6. Kdo zplodil dvojici zrůd, známých jako Jů a Hele?


7. Velikonoční mystérium – opravdu umřel, nebo to byla chybná diagnóza?


8. Umřel Elvis, nebo to je jenom mediální hra?


9. Kde je Jantarová komnata? Případně, kde je alespoň jantarová plazma, jantarový gauč a jantarová mikrovlnka?


10. Proč zmizela Atlantida? Nějaký pojistný podvod, nepovolená stavba nebo tisková chyba?


11. Co je po smrti? 


12. Proč je na hambáčích takový ten bílý flek? 


13. Dokáže vejce disponovat vyšší inteligencí a měnit samovolně své skupenství? Chcete natvrdo, je naměkko, chcete naměkko, je nahniličku.


14. Něco pro pop-pamětníky: co je Šimi? Ptá se Leoš Mareš.


15. Historka o vodníkovi, jak pomohl mlynáři v boji proti vrchnosti. Lufťák Radim v Na samotě u lesa vypráví a vypráví a vypráví. Bohužel přes ten pekelný kravál, který otřásá celou mlýnicí, neuslyšíte vůbec nic. Ono rozmarné povídání, které nemá vypravěč na konci tak rozmazávat (jsou tu přece děti!), je největším mystériem české kinematografie.


16. Jaká byla poslední slova pana Tau? Co tajil ten sympatický bodrý pán, co si rád hrál s dětmi? Vyrvala mu jazyk nějaká tajná služba, nebo prostě neuměl text?


17. Existovala někdy i vtipná část scénáře Chůvy k pohledání?


18. Jaké psychické trauma prodělal Josef Vyskočil, že se z něj stal Pepek Vyskoč?


19. Co přesně nakecal Satan Evě, že vyměnila nesmrtelnost v ráji za jedno kousnutí do jablka? Tenhle reklamní rébus týrá všechny generace marketingových expertů.


20. Kde je proboha ten bod G? Ale ne, není to žádný úkol z geometrie, možná ani z anatomie ne. Spíš to prověří vaši víru v zázraky.


21. Jaké je první slovo, které řekne vaše drahá polovička, když zavěsí po rozhovoru s vámi? Je to tajemné, je to záhadné, je to zlověstné.


22. Proč je zas dneska naštvaná? (Ženská varianta: Proč si mě dneska zas tak prohlíží?)