1. Proč by vůbec někdo měl omezovat alkohol? Proč zase perzekuce. Jakým právem? Svobodu! Svobodu pro alkohol!
 2. K svátkům alkohol stoprocentně patří. Takže pijte jako vlastenci.
 3. Nikdo by neměl házet všechen alkohol do jednoho pytle. Dát si vaječňák při pečení cukroví je přece něco úplně jiného, než se zmatlat svařákem na Vánočních trzích. A ani jedno nemusí být špatné. Tak jaképak restrikce?
 4. Když si nedáte drink na večírku, budou vás všichni mít za řidiče, nebo těhuli. A teď co je horší, žejo? Každopádně je budete muset všecvhny rozvážet.
 5. Promiňte, ale dávat si ke slavnostmímu přípitku dětské nealkoholické šáňo? No prosím? To byste se přece za sebe museli stydět.
 6. K vinné klobáse patří jedině víno. A kdo by si odřekl vinnou klobásu? Nikdo. Tak proč se zříkat vína.
 7. Český kapr by se zase měl spláchnout Plzínkou. To k sobě sedí, jako puška k hledí.
 8. A jak byste asi vydrželi všechny ty koledy, než se rozbalí poslední dárek. Prostě si připijete něčím lahodným a ono to půjde nějak přežít.  
 9. Silvestr by bez Bohemky byl úplně stejně nudný mejdan, jako každý jiný den.
 10.  Opusťme ale Vánoce a svátky obecně. Kolikrát už jste četli, že sklenka vína denně vám prodlouží život. No? Kolikrát? Co je psáno, to je dáno.
 11.  A co všichni ti století staříci, co už od plínek kopou před snídaní štamprličku na vypálení červa? Ti se přece nemohou mýlit.
 12.  Navíc v dnešní době máte v jídle a vodě takových svinstev, že vám trocha alkoholu nemůže ublížit. Naopak. Může pomoci k dezinfekci.
 13.  A další troška alkoholu podpoří trávení. Takže jestli se trošku přežíráte, měli byste si lupnout panáčka.
 14.  A jestli nemůžete jíst, měli byste si lupnout dva. Ať vám to podpoří trávení.
 15.  Nejvíc ze všech lidi pijí alkohol doktoři. To se všeobecně ví. Takže to nemůže bejt tak děsně nebezpečný.
 16.  V zimě pravidelně stoupá počet dopravních nehod. Takže když jste od rána trošičku načnutí, nemusíte se těch silničních závodů účastnit. Zachráníte tím lidské životy. Ano, můžete pomoci i vy!
 17.  Když se budete programově vyhýbat alkoholu, ulpí na vás podezření, že si to vynahrazujete nějak jinak. A to nemůžete potřebovat.
 18.  Navíc urazíte všechny strejdy z Moravy, když “tu jejich” odmítnete ochutnat. To je na vydědění, abyste věděli.
 19.  Když máte špičku, spousta věcí je vám tak nějak jedno a nehrotíte to. Což je v dnešním světě zmítaném válkami a nadorozuměním velmi vzácný dar.
 20.  Co je poznávacím znakem všech velkých umělců. Od Van Gogha přes Hemingwaye až po Keitha Richardse? Všichni za to uměli vzít i na baru. A co bychom si dneska počali bez Slunečnic, Starce a moře nebo Satisfaction. He?
 21.  Ano. Na všechno se musí tak nějak s mírou. Od jídla, přes sport až právě po alkohol. Jenže jak se tu míru naučíte, když nebudete trénovat.
 22.  Omezovat alkohol byste ale neměli hlavně kvůli svým alkoholickým kamarádům. Protože když to nevypijete vy, vypijou to ni.
 23.  Protože někdo všechen ten chlast světa prostě vypít musí. Tak na zdraví!