1. Už jen to, že čtete tenhle článek znamená, že jste online. Což je bezva samo o sobě.
 2. Nejspíš jste totiž dostatečně majetní, abyste měli počítač nebo chytrý telefon.
 3. Dobře, možná máte jenom firemní počítač. Ale zase na něm očividně v pracovní době sjíždíte ČILICHILI. No kdo z nás to má?
 4. Pokud máte pracovní komp, máte i práci. A i když je každá práce někdy pořádněj odrb, je vždycky dobré ji mít.
 5. Jestli ale práci nemáte, nevěšte hlavu. Protože vám zbývá spousta volného času. A jistě si nějaký džob v novém roce najdete.
 6. Že máte málo peněz? Zkuste to brát tak, že vás to aspoň naučí skromnosti a střídmému životu. A to jsou krásné vyhlídky, které vás mohou těšit dosyta.
 7. Navíc na penězích tolik nezáleží. Důležité je, aby vás měl někdo rád. A to určitě má.
 8. Aspoň matka vás mít ráda musí. Je tak vyrobená.
 9. A pokud jste takový gauner, že vás opravdu všichni nesnášej, aspoň nemusíte nikomu dávate žádné trapné dárky. A máte čas si číst.
 10.  Vidíte, málem bychom zapomněli. Umíte číst. Ono vám to možná přijdejako blbost, ale na světě to hromada lidí neumí. A vy partříte mezi ty vyvolené.
 11.  Vlastně fakt, že jste vůbec na světě by pro vás mohl být zdrojem velkého uspokojení. Vemte si, že jste jako spermie mohli skončit v nejlepším případě někde v kapesníčku a místo vás tu teď mohl sedět někdo jiný.
 12.  A za to, že žijete ve střední Evropě, byste si mohli rovnou gratulovat. Netrpíme tu hladomorem, zimy bývají mírné a kromě zmije tu snad nemáme ani žádné jedovaté zvíře.
 13.  Pitné vody je tolik, že s ní dokonce i splachujeme.
 14.  Představte si, že byste žili třeba v Angole. Vždyť ani nevíte, kde to je. A co byste tam asi tak dělali? Nejspíš umírali žízní.
 15.  Můžete se mít rádi i za to, že třídíte odpad. Protože pomáháte přírodě.
 16.  A zároveň se můžete pochválit i pokud netřídíte. Anžto nejste žádný ekoterorista, no ne?
 17.  Máte kolo? Bezva. Mějte se ještě radši. Protože jezdit po městě na kole je zdravé a šik.
 18.  A jestli si vozíte zadek v autě, znamená to, že si ho můžete dovolit. Člověče, vždyť při dnešních cenách benzínu je to úplný luxus.
 19.  Že máte jenom nohy na chození? No tak to dnes a denně děláte něco pro zdraví. Hurá.
 20.  Nejste bezdomovci. A to je co říct, protože bezdomovců je spousta. Víte, jaká jim teď musí bejt zima? A vy si sedíte pěkně v teplíčku. Ó jé, vy se máte.
 21.  Rozhodně můžete mít radost, že už máte hektické Vánoce konečně za sebou. Ten každoroční stres skončil a vás teď čeká rok odpočinku.
 22.  Taky jste očividně přežili všechny ty nástrahy, co se nás jimi svátky snaží připravit o život. Nespolkli jste rybí kost, neužrali jste se cukroví, neuklouzli jste na náledí… paráda.
 23.  No a teď jste dočetli tenhle článek, takže máte hned třiadvacet důvodů, proč být sami se sebou spokojení. Gratulujeme.